Як в BIOS включити диск.

Ситуація, коли комп'ютер не бачить диск , зустрічається досить рідко. В цьому випадку користувачеві може знадобитися відкрити BIOS і виставити правильні настройки. Знання того, як це зробити, дозволить повернути комп'ютер в робочий стан.
Інструкція
1
Спочатку оцініть ситуацію, внаслідок якої на комп'ютері виникли неполадки. Наприклад, він справно працював, потім при черговому включенні перестав завантажуватися, при цьому в BIOS диск непомітний. Така ситуація супроводжується текстом DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Тобто система не бачить диск , а тому й не може з нього завантажитися.
2
Увійдіть в BIOS, для цього натисніть при старті системи Del або F2. Конкретна клавіша залежить від моделі комп'ютера (також можуть бути F1, Esc, F11, F12). Зайдіть в меню Standart CMOS Features і переконайтеся в тому, що диск дійсно не визначається - в цьому випадку скрізь буде запис None.
3
В даному випадку «включити» диск не вийде, так як він не визначається на рівні «заліза». Тобто присутня якась фізична несправність: несправний сам диск , шлейф харчування або даних, можлива несправність материнської плати. Перевірити справність диск а можна його підключенням до іншого комп'ютера. Пам'ятайте про те, що справний диск не потрібно включати, система знаходить і визначає його автоматично.
4
Ви можете зіткнутися з ситуацією, коли система не бачить диск , при установці ОС - при цьому з'являється повідомлення, що диск і не знайдені. Проблема характерна для ноутбуків і досить старих дистрибутивів Windows, в яких немає драйверів SATA. Кращий варіант в цьому випадку - знайти більш новий дистрибутив, в якому ці драйвери присутні.
5
Зміна налаштувань в BIOS може знадобитися при установці нової ОС в тому випадку, якщо немає завантажувального меню (зазвичай викликається натисканням клавіші F12). Вибирати диск , з якого проходитиме завантаження, в цьому випадку треба в BIOS. Знайдіть вкладку з рядками First boot, Second boot і т.п. У рядку First boot встановіть завантаження з CD і збережіть зміни - пункт меню SAVE AND EXIT SETUP. Тепер комп'ютер почне завантаження ОС з компакт- диск а. Пам'ятайте, що при установці відразу після першої автоматичної перезавантаження слід знову увійти в BIOS і повернути початкові налаштування. Без цього знову почнеться установка ОС з компакт- диск а.
6
Якщо диск видно в BIOS, але його не знаходить Windows, то проблема, швидше за все, в типі його файлової системи. Щоб диск стало видно, його треба відформатувати в тому типі файлової системи, яким ви користуєтеся. Для Windows XP і Windows 7 це NTFS. Для форматування використовуйте програму Acronis Disk Director. Краще користуватися версією, загружаемой з компакт- диск а. Після форматування і перезавантаження Windows почне бачити диск .