Як не втратити житло.

Маючи у власності квартиру або приватний будинок, власники житла не завжди замислюються про те, що при зручному для зловмисників випадку вони можуть його втратити.
Інструкція
1
Своєчасно виплачуйте іпотечний кредит. Купівля житла за допомогою іпотечного кредитування деколи є одним з небагатьох варіантів придбати власну нерухомість. Але ситуація може скластися не на вашу користь, і прострочені платежі - серйозний привід відібрати ваше майно через суд. Слідкуйте за виплатами, вносите їх регулярно, навіть якщо для цього доведеться влізти в борги.
2
Не підписуйте сумнівні документи або порожні аркуші - на них згодом може виявитися текст, який дозволить зловмисникам стати законними власниками вашої квартири. Уважно читайте всі документи і уточнюйте сумнівні моменти.
3
Оформляйте договір ренти тільки після консультації з фахівцями. Літні люди, готові віддати свою квартиру тому, хто буде доглядати за ними до самої кончини, часто стикаються з шахраями і втрачають своє житло відразу ж після підписання контракту. Не плутайте договір дарування і договір ренти: у першому випадку ви віддаєте свою власність на безоплатній основі, у другому рентоплательщік щомісяця виплачує обумовлену суму рентополучателя з тією умовою, що після смерті останнього отримує його житло у власність на законних умовах .
4
Чітко пропишіть в договорі ренти розмір першого внеску (зазвичай він становить 30-50% від ринкової вартості житла) і суму наступних щомісячних платежів. Не забувайте вказувати свої умови, наприклад, оплату комунальних платежів, придбання продуктів та інше.
5
При покупці нерухомості за дорученням переконайтеся в тому, що власник дійсно отримав гроші від посередника після укладення договору. В іншому випадку власник житла має право протягом десяти років оспорити договір і відновити своє право власності.
Корисна порада
Якщо ви плануєте придбати квартиру, яку її власник отримав у спадок, обов'язково перевірте факт отримання іншими спадкоємцями належної їм частки.