Як в'їхати в Шенген.

Шенгенська зона являє собою ряд європейських держав, об'єднаних між собою однойменною угодою. В'їхавши хоча б в одну з таких країн, можна вільно пересуватися по всіх інших. Головне - отримати шенгенську візу.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - медична страховка;
  • - кольорова фотографія 3,5х4,5 см;
  • - заповнена анкета встановленого зразка;
  • - підтвердження броні готелю і Белета;
  • - довідка з місця роботи;
  • - виписка з банківського рахунку;
  • - 35 євро.
Інструкція
1
Щоб отримати дозвіл на в'їзд в яку-небудь країну Європейського союзу, необхідно звернутися в посольство країни або в візовий центр даного консульства. Зробити це можна самостійно або за допомогою туристичної фірми.
2
Отримуючи шенгенську візу самостійно, ви заощадите гроші і отримаєте більше можливостей. Наприклад, попросивши мультивізу, а не одноразову. А послуги туристичної фірми можуть позбавити вас лише від стояння в черзі, але не застрахують від недбалого ставлення в роботі.
3
Вирішивши діяти своїм шляхом, зайдіть на офіційний сайт посольства тієї країни, в яку ви збираєтеся їхати. Скачайте звідти список і бланки документів, необхідних для отримання візи. Залежно від країни та обставин поїздки (мета поїздки, кількість, вік і матеріальне становище подорожуючих) документи можуть трохи відрізнятися. Для мандрівників список складається з закордонного паспорта, фотографії, медичної страховки, документа, що підтверджує мету поїздки (ваучер з готелю або довідка з санаторію), броні квитків, довідки з місця роботи, виписки з банківського рахунку про стан засобів. І, нарешті, заповненої анкети. Дуже важливо використовувати саме той перелік документів, який вивішений на сайті. Це застрахує вас від можливих проблем.
4
Замовте готель і забронюйте квитки на поїздку. Для отримання візи оплачувати їх не обов'язково, досить підтвердження броні.
5
Прийдіть в посольство, надайте всі необхідні документи, оплатіть візовий збір у розмірі 35 євро і отримаєте шенгенську візу.
6
Якщо в консульстві країни є візовий центр, можна звернутися туди. Віза там коштуватиме трохи дорожче, але часу на її отримання витратиться набагато менше.
7
Скористайтеся послугами туристичної фірми. Вона може взяти на себе оформлення візи навіть в тому випадку, якщо ви не будете замовляти відпочинок через неї. Природно за певну плату.
8
Віддайте туди всі необхідні документи, оплатіть візовий збір і послуги фірми. А потім чекайте отримання візи. Зазвичай на це йде тиждень.
Зверніть увагу
Щоб уникнути проблем з отриманням візи, надавайте в посольство тільки реальні відомості про себе.
Швейцарія - невелика держава Західної Європи, відоме своїми якісними годинами, надійними банками і смачним сиром. Щоб в'їхати до Швейцарії, необхідно оформити ряд важливих документів.
Інструкція
1
Швейцарія ще в 2008 році приєдналася до країн шенгенської угоди. З цього моменту, щоб в'їхати на територію цієї держави, потрібно мати або вид на проживання в одній з країн шенгенської зони або шенгенську візу.
2
Оформити шенгенську візу для поїздки до Швейцарії можна в зареєстрованій в посольстві турфірмі або в одному з російських візових центрів. Такі центри можна знайти в крупних містах: Москва, Санкт-Петербург (необхідна попередня онлайн-запис), Хабаровськ, Єкатеринбург та ін.
3
Візи, які можуть бути оформлені для в'їзду до Швейцарії, можуть бути декількох видів. Туристична (категорія C) дозволяє перебувати на території країни до трьох місяців. Для її отримання потрібно пред'явити документи, що підтверджують або бронювання готелю або квартири, або оформлення турпоїздки.
4
Гостьову візу можна отримати, якщо хтось з ваших родичів або друзів, законно проживають на території Швейцарії, висилає вам запрошення. Це віза також відноситься до категорії C і має короткостроковий період. До цього ж типу відноситься ділова віза. Робоча або навчальна швейцарська віза може бути видана більш, ніж на 3 місяці. Термін перебування в країні зазвичай збігається з терміном оформленого для цієї мети договору.
5
Документи, необхідні для оформлення цих віз розрізняються. Основне, що ви повинні надати: закордонний паспорт, анкету, фотографії, копію річної медичної страховки, певна кількість грошових коштів.
6
Переїхати до Швейцарії на постійне місце проживання дуже важко, так як ця країна вважає себе закритою від іноземців. Право отримати вид на проживання (ВНЖ) мають громадяни, які прийняті на роботу в цю державу або до навчального закладу. Жити в такому режимі можна до 10 років, продовжуючи вид на проживання кожні 3 місяці.
7
Після закінчення цього терміну громадянин може подати заявку на оформлення ПМЖ (постійного місця проживання). Але такі заяви можуть розглядатися від 3 до 5 років, а позитивний результат ніхто не гарантує.