Як вести себе з сином.

Коли дитина з спокійного малюка перетворюється на невгамовного бешкетника, який постійно втікає і не слухається, в перший час мати не знає, як з ним впоратися. Але якщо жінка зуміє з'ясувати, що робить її сина таким, їй буде легше зрозуміти, що потрібно чаду і як слід поводитися батькам.
Інструкція
1
Нерідко вважають, що вдома і в школі з дівчатками більше клопоту, ніж з хлопчиками. Але все більше і більше з'ясовується, що найчастіше саме хлопчикам не вистачає впевненості, тому вони вчаться і поводяться гірше, ніж більш впевнені в собі їхні ровесниці. Психологи стверджують, що хлопчики не менше потребують правильному вихованні з дитинства, яке стане запорукою їх успішності і щастя в майбутньому.
2
Майте на увазі, що в дошкільному віці у хлопчаків в більшій мірі виробляється чоловічий гормон тестостерон. Саме він робить їх некерованими, часом агресивними і збільшує ймовірність того, що в школі у них будуть певні проблеми. Тому пам'ятайте, що через вплив тестостерону ваш син може: зображати з себе те Бетмена, то Шварценеггера, то просто крутого хлопця з бойовика; придумувати драматичні краху літаків, поїздів, машин; давати вихід накопиченої енергії, граючи в футбол, бігаючи наввипередки або під час гри створювати нестерпний шум і гуркіт; стати дратівливою, агресивною, владним. Сприймайте вплив гормонів на поведінку сина як щось дане, т.к. під час перехідного віку рівень тестостерону в його крові досягне досить значної концентрації.
3
Пам'ятайте, що емоційні потреби у хлопчиків набагато вища, ніж у дівчаток. Вони гостріше відчувають страх перед розлукою з батьками, на них сильніше впливає домашня обстановка. Їм важче, ніж дівчаткам, виражати свої почуття. Найчастіше саме хлопчакам потрібна допомога в освоєнні таких навичок комунікації, як спілкування, вміння ділитися, вміння вести суперечки без бійок. На жаль, замість того, щоб заповнити потребу сина у вираженні почуттів, батьки, навпаки, намагаються, щоб в його характері цієї якості було якомога менше. Адже він майбутній чоловік. Ніколи не робіть цього. Також ні в якому разі не акцентуйте увагу дитини на активних іграх, нехай ваш син займається не тим, чим, на вашу думку, повинні займатися хлопчаки, а тим, чим йому подобатися. Не слід дражнити сина «слабаком» або «дівчиськом», коли він плаче, висловлюючи тим самим свої почуття.
4
Зверніть увагу на те, що для хлопчика дуже важливо проводити достатньо часу зі своїм батьком, який з самого народження повинен брати активну участь у вихованні сина. Дитина буде повторювати за татом всі його дії, переймати чоловіча поведінка, і все, що батько буде говорити, вплине на його погляди і подальший розвиток. Тому спільне проведення вільних вечорів і вихідних повинно стати звичайною практикою.
5
Пам'ятайте, в дитячі роки у хлопчиків більшою мірою активізована робота правої півкулі мозку. Тому ваш син буде віддавати перевагу фізичним і практичних занять. Можливо, ви не прийдете в захват від лову жуків, розчленування слизьких черв'яків або лазіння по деревах. Але незважаючи на те, що ви можете перебувати в постійному очікуванні нещасних випадків під час гри, постарайтеся надати дитини самому собі. Цим ви дозволите йому розширити своє поле діяльності і кругозір.