Як відкрити фотостудію.

Фотографія - одне з найпопулярніших захоплень в наш час. З ростом числа фотографів зростає попит на послуги фотостудій. Добре організована фотостудія може приносити чималий дохід своєму власнику, адже студійна зйомка затребувана як досвідченими, так і початківцями фотографами.

Вам знадобиться

- реєстрація як ІП або ТОВ; - початковий капітал; - приміщення для фотостудії; - професійне обладнання; - фони для фотозйомки; - комп'ютер і предмети меблів.

Інструкція
1
Визначте ваших потенційних клієнтів. У діяльності фотостудії, як правило, виділяють декілька напрямів: студійна зйомка, яку здійснює штатний фотограф, репортажна зйомка (наприклад, весілля, презентації, дні народження), а також надання в оренду фотографам приміщення та обладнання. Крім того, нерідко фотостудії пропонують і таку послугу, як фото на документи.
2
Від вибору цільової аудиторії будуть залежати вимоги, що пред'являються до приміщення, а також особливості реклами вашої фотостудії, тому приділіть якийсь час аналізу попиту та пропозиції на ринку фотопослуг вашого регіону. Поспілкуйтеся з фотографами на місцевих або професійних форумах, з'ясуйте, чи є необхідність у відкритті нової фотостудії. Читайте розцінками ваших майбутніх конкурентів.
3
Знайдіть приміщення для фотостудії. Нерідко як фотостудії використовують квартиру в житловому будинку. Вона повинна задовольняти декільком вимогам: площа не менше 60 кв.м., зручне розташування, можливість проведення косметичного ремонту.
4
Що стосується місця розташування майбутньої фотостудії, краще вибирати райони, не надто віддалені від центру міста. Якщо ви плануєте надавати послугу друку фото на документи, відкривайте фотостудію в місцях скупчення потенційних клієнтів: у торгових центрах, студентських містечках і т.п.
5
Зберіть пакет необхідних документів і зареєструйтеся в якості ІП або ТОВ. Цю процедуру ви можете довірити професійному бухгалтерського або юридичній агентству. Надалі ви можете скористатися послугами цього ж агентства для ведення бухгалтерії та підготовки необхідних звітів.
6
Проведіть ремонт в приміщенні фотостудії. Пофарбуйте стіни або обклейте їх однотонними шпалерами. Вибирайте нейтральні кольори: білий, чорний, сірий. Застеліть підлогу лінолеумом або ламінатом. Майте на увазі, що покриття підлоги повинно бути зносостійким, тому віддавайте перевагу лінолеуму або ламінату, придатним для використання в офісах. Бажано, щоб колір підлоги і стелі збігався з тоном стін.
7
Придбайте необхідне обладнання. У першу чергу, буде потрібно професійна фотокамера і кілька об'єктивів. Вибирайте перевірені моделі відомих марок. Одним з найбільш необхідних придбань на етапі відкриття фотостудії є світлове обладнання. Буде потрібно кілька джерел світла потужністю 500 джоулів. Крім того, потрібно буде купити штативи та стійки, софт-бокси, шторки, різні аксесуари (карти пам'яті, фільтри і т.д.).
8
Купуйте кілька фонів для зйомки. Фони бувають паперові і тканинні. Перші обійдуться вам дешевше, проте вони одноразові, тому термін їх використання обмежений. Тканинні фони можна прати, тому вони більш довговічні. Вам знадобляться фони білого і чорного кольорів, а також кілька кольорових.
9
Необов'язковим, але бажаним придбанням будуть предмети та меблі, які можуть знадобитися при зйомці. Наприклад, вентилятор, стільці, різні капелюхи, чемодан і т.д. Крім того, організуйте куточок адміністратора і гримерку. Для роботи фотостудії знадобиться комп'ютер, мінімальний набір меблів, дзеркало, вішалки, невеликий касовий апарат, телефон, фен для укладання волосся.
10
Найміть персонал і складіть прайс-лист на послуги вашої фотостудії. Перш за все знайдіть штатного фотографа. При виборі звертайте увагу на наявність у кандидата портфоліо і досвіду студійної зйомки. Найміть адміністратора, який прийматиме дзвінки, складати розклад роботи фотостудії і зустрічати клієнтів. Домовтеся про співпрацю з візажистом, який буде готувати моделей для зйомки.
11
Продумайте рекламу для вашої фотостудії. Створіть невеликий сайт з прикладами робіт, групу в соціальних мережах, рекламуйте свої послуги на місцевих форумах. Якщо ви хочете здавати фотостудію в оренду, найбільш ефективною буде реклама на форумах фотографів, а також на фотокурси.
Корисні поради

Якщо ви далекі від професійної фотозйомки, при купівлі обладнання для фотостудії проконсультуйтеся з досвідченим фотографом.