Як робити з серветок фігурки. Як зробити троянду із серветки.

Накрохмалені тканинні серветки - не просто предмет гігієни, це справжня прикраса урочистого столу. Оригінальні фігурки з тканини зазвичай ставлять індивідуально кожному гостю на тарілку. Робляться вони таким чином, щоб серветку можна було легко розгорнути одним помахом руки.
Інструкція
1
ВеерСогніте серветку навпіл. Праву сторону получившегося прямокутника складіть гармошкою строго до середини. Складіть серветку знову вдвічі перпендикулярно збірці так, щоб гармошка обернула місце згину. Залишилося підігнути лівий верхній кут вниз і підвернути його під нижню частину серветки - це стане опорою віялу. Тепер, поставивши серветку на тарілку, відпустіть гармошку віялом.
2
ЛебедьРасположіте розгладженими серветку ромбом на плоскій поверхні. На верхній кут до середини покладіть трикутник, вирізаний з алюмінієвої фольги. З правого і лівого кута скрутіть серветку в дві трубочки до середини. Зігніть серветку (обидві трубочки) по центру в сторону від себе - це грудка лебедя. Тонкий кінчик зігніть вперед - це голова лебедя. Встановіть серветку на тарілці і в області спинки птиці доповніть її фігурою-віялом.
3
Рибка Складіть серветку по діагоналі. Нижній кут відігніть вперед на себе. Ліві і правий куточки опустіть вниз так, щоб кінчики злегка виходили за лінію згину. Ще раз загніть лівий і правий кут в сторону центральної вертикальної лінії. Укладіть фігуру з серветки горизонтально - у вигляді рибки, а з бусинки, смородини або камінчики зробіть їй око.
4
РозаОчень вишукано і оригінально виглядає троянда із серветки. Робити її треба на вазі. Розгорніть тканину, підігніть зверху по прямій лінії на 2-3 см. Затисніть лівий верхній кут по згину прямими вказівним і середнім пальцями. Обертайте серветку навколо пальців проти годинникової стрілки, або від себе. Підігнутий край серветки повинен бути з зовнішньої сторони фігури. В результаті у вас вийде трубочка. Загніть куточок верхнього зовнішнього краю серветки, утворивши трикутник - це буде пелюстка квітки.
5
Для красивого бутона троянди вільною рукою стисніть трубочку із серветки під вказівним і середнім пальцями і щільно скрутіть тканину під місцем захоплення. Звільніть пальці руки з бутона. Скручуючи стебло, на середині серветки по вертикалі зупиніться. Підніміть вільний кінець догори так, щоб він злегка перекрив нижню частину імпровізованого стебла. Це буде листок троянди.