Як накручувати струни.

Відчутне погіршення звучання гітари і виникнення проблем з її налаштуванням в більшості випадків пояснюється старінням струн. Перебуваючи під впливом напруги, що перевищує межу їх пружності, і окислюючись при вбиранні жиру зі шкіри пальців, струни періодично вимагають заміни.
Інструкція
1
Встановіть струни на колки гітари. Натягніть струну таким чином, щоб вузол на підставці не розпускати. Оберніть вільний кінець струни навколо вала і починайте накручувати її. Струна при цьому повинна намотуватися разом зі своїм хвостиком. Не забувайте притримувати струну рукою до тих пір, поки вона не натягнеться сама по собі.
2
Чи не намотуйте на вал занадто багато струни , уникайте нагромадження витків один на одного: цілком достатньо буде двох перехлестов. Відведіть хвостик струни в протилежну напрямку намотування сторону і акуратно розташуйте витки один за одним. Якщо ви віддаєте перевагу залишати кінці струн довгими, розмістіть їх таким чином, щоб вони не сплутувалися між собою.
3
Витягуйте струни примусово, щоб прискорити їх установку. Відтягніть струну вгору на два сантиметри. Щоб струна відірвалася від прорізи в поріжку і на підставці, кілька разів з силою проведіть пальцем уздовж всієї її довжини. Підтягніть струну після того, як її тон знизиться. Слідкуйте за тим, щоб витки при натягу струни не впиралися в тіло голівки: це загрожує роздвоєнням і обривом струни .
4
Встановлюйте струни , починаючи з першої і шостий. Таким чином заправлені струни не заважатимуть вам при установці наступних. Щоб уникнути перекосу струн, встановивши їх в отвір вала, намотуйте першу і шосту струни до країв, а що залишилися - до середини грифа гітари. Переконайтеся, що струна виходить на поріжок зверху валу.
Зверніть увагу
Налаштуйте струни за допомогою камертона. Через кілька днів, коли струни розтягнуться, повторіть настройку.
Корисна порада
Щоб швидко налаштувати струни в тоні, робіть петлі і намотування якомога акуратніше і щільніше. Скористайтеся спеціальним мастилом, щоб зменшити знос порожка і запобігти заклинювання струн. Використання засобів для очищення струн дозволить довше зберегти їх первинний вигляд і тембр.