Як класти плитку на кухні. Як класти плитку своїми руками на стіну на кухні.

Кухня - це особливе місце в квартирі. Воно проходить щоденне випробування паром, краплями води і жиру. Тому будьте дуже вимогливі до вибору матеріалу для кухні. Матеріал повинен мати такі властивості як зносостійкість, довговічність. І якщо ви затіяли метушню з ремонтом, то не чекайте від цього масу позитивних емоцій. Ремонт - справа клопітка.
Вам знадобиться
  • - Плитка;
  • - Відро;
  • - Перфоратор;
  • - суміш плиткового клею;
  • - Цемент;
  • - Акрило-силіконовий герметик;
Інструкція
1
Коли ви вже точно визначилися з матеріалом і вирішили, що це буде кахельна плитка, визначитеся з тоном матеріалу. Дуже темна плитка створить похмуру атмосферу, і приміщення здаватиметься візуально набагато менше.
2
Якщо ви вирішили класти плитку своїми руками, без допомоги майстра, то скористайтеся деякими практичними порадами.
3
Спочатку займіться підготовчими роботами. Якщо в робочому приміщенні вже знаходиться обладнання або меблі, то накрийте його поліетиленовою плівкою. Заздалегідь приготуйте спеціальні прокладки між плитками, щоб товщина шва вийшла однаковою. Очистіть стіни від старої фарби або побілки, при необхідності отштукатурьте поверхню. Зробіть неглибокі насічки за допомогою перфоратора по всій стіні, де ви будите викладати плитку . Промерьте стіни по довжині і висоті. Відзначте кути, з яких у вас почнуться ряди плиток.
4
Підготуйте клей. В 10 літрове відро залийте приблизно близько трьох літрів води, насипте сухий поміняй. Краще використовуйте сухі суміші Юніс або Атлас. Помішуючи розчин, додавайте воду до отримання однорідної маси. Додайте трохи цементної поміняй. Це зробить розчин більш в'язким, і з економить вам дорогий плитковий клей.
5
Після підготовчих робіт можете приступати до укладання плитки. При укладанні стежте, щоб плитка добре присмоктуються до поверхні стіни. В процесі роботи якнайчастіше перевіряйте рівнем площині викладених рядів по вертикалі і горизонталі. Також стежте, щоб товщина клею під плиткою залишалася однаковою. Не забувайте використовувати спеціальні прокладки, щоб шов між плитками вийшов тонкий.
6
Перед закладенням швів витягнете прокладки і очистіть шви від залишків клейового розчину. Скористайтеся акрило-силіконовим герметиком. Відкрутіть ковпачок, вставте тюбик у шприц і акуратно ведіть по шву, натискаючи на шпіц. Видаліть надлишки герметика вологою ганчірочкою. Герметик застигає приблизно через 15-20 хвилин, приймаючи форму гуми.
Корисна порада
Після закінчення роботи ретельно вимийте руки, отмойте відро, шпателі і віночок від залишків клейового розчину. Плитку на стіні протріть вологою ганчіркою.
Плитка - ідеальний облицювальний матеріал для кухні. Вона міцна, з неї легко видаляти всі забруднення. Крім того, кухня, оброблена плиткою цілком або в якійсь частині, прекрасно виглядає. Сьогодні можна підібрати плитку на будь-який смак. Вона буває різних кольорів і структури. Плитку на кухні можна покласти своїми руками.
Вам знадобиться
  • Плитка, клей, затирка, силіконовий герметик в балончику, цвяхи, дистанційні крестовінку, дерев'яні рейки перетином 25Х25 мм, шпателі, рівень, плоскогубці, молоток, губка, напилок, плиткорез, олівець.
Інструкція
1
Перш, ніж почати класти пліітку на кухні, потрібно ретельно підготувати стіни. Вони повинні бути рівними, щоб плитка лягла добре і довго трималася. Для цього треба усунути всі тріщини і нерівності. Виступаючі місця розрівняти, поглиблення замазати шпаклівкою або розчином цементу. Стіни треба готувати так само ретельно, як перед накладенням хорошою штукатуркі.Затем слід дуже точно розрахувати, скільки плитки вам знадобитися. Краще число плиток, необхідних для облицювання кожної стіни, рахувати окремо. Десь плитку доведеться різати. Але навіть розрізану плитку треба вважати як цілу і округлення вести завжди в більшу сторону. Вважати потрібно в сантиметрах.
2
Отже, виміри зроблено, плитка куплена, стіни готові до роботи. Тепер треба прикинути насухо, як все буде виглядати. Для цього потрібно перший ряд плиток приставити горизонтально вздовж до стіни. Якщо на стіні є прорізи - вікна, двері тощо, то починати укладання плитки слід з середини стіни. Йти треба вправо і вліво. Якщо прорізів і ділянок, де плитки не буде, немає, можна починати облицювання плиткою з кутів. Однак в цьому випадку вони повинні бути рівними, щоб потім плитку не довелося зайвий раз різати.
3
Щоб задати горизонтальну базову лінію, треба накласти на притулені до стіни плитки першого ряду рейку і перевірити її горизонтальність за допомогою рівня. Рейка спиратиметься на саму верхню плитку. На рівні верхньої кромки нижньої плитки потрібно з використанням рівня прокреслити базову лінію, потім в 2 мм від неї (з урахуванням ширини шва) прибити маякову рейку. Вертикальну базову лінію розмічають таким же способом. Треба до лівого верхнього кута стіни докласти плитку, до неї приставити Виска. Далі можна рухати плитку вниз вздовж схилу. Так можна зрозуміти, в яких місцях вона встане цілком, а де її треба обрізати. Клей треба наносити зубчастим шпателем прямо на стіну, на ділянку площею близько 1 м2. Першу плитку слід зміцнити в точці перетину горизонтальної та вертикальної рейок, потім викласти нижній ряд. Плитку треба дуже щільно притуляти до стіни. Щоб шви між плитками були однаковими, потрібно використовувати дистанційні прокладки. Виступив з швів клей треба тут же витирати вологою ганчіркою.
Корисна порада
Плитку доводиться різати. В цьому випадку її спочатку надрізають за допомогою плиткоріз, а потім беруть за краї і обережно вдаряють нижньої стороною по лінії надрізу про ребро стола. Тоді плитка розколюється. Щоб відламати маленький або вузький шматок, треба використовувати плоскогубці.