Як в Excel додати осередки.

В додатку Microsoft Office Excel одне і те ж дію можна виконати декількома способами. Все залежить тільки від того, що буде зручніше для користувача. Щоб додасть комірку на лист, ви можете вибрати той спосіб, який підійде саме вам.
Інструкція
1
Щоб додати новий осередок, встановіть курсор в ту, вище якої плануєте додати ще одну. Відкрийте вкладку «Головна» і натисніть на кнопку «Вставити» в розділі « Осередки ». Якщо ви виділите кілька осередків по горизонталі і натиснете ту ж кнопку, вище додасться така ж кількість осередків, що й було виділено. Якщо виділяти їх по вертикалі, нові осередки додадуться лівіше від обраного діапазону.
2
Щоб точніше вказати, де має бути розташована додаткова комірка, поставте курсор в ту, біля якої хочете додати нову, і клікніть в ній правою кнопкою миші. В контекстному меню виберіть з двох команд «Вставити» другу зверху. З'явиться нове діалогове вікно. Встановіть у ньому маркер навпроти одного з варіантів: « Осередки , із зсувом вправо» або « Осередки , із зсувом вниз». Натисніть на кнопку ОК. Якщо ви виділите відразу кілька осередків, буде додано таку ж кількість нових.
3
Ті ж дії можна виконати за допомогою кнопок на панелі інструментів. Виділіть одну або кілька осередків і натисніть в розділі « Осередки » не саму кнопку «Вставити», а кнопку у вигляді стрілки, розташовану поруч. Відкриється контекстне меню, виберіть у ньому пункт «Вставити комірки». Після цього з'явиться те саме вікно, про який йшла мова в другому кроці. Відзначте в ньому той варіант додавання осередків, який вам підходить, і натисніть на кнопку ОК.
4
Якщо ви оформляли свою таблицю за допомогою інструменту «Таблиця», то зможете додати тільки нові рядки або стовпці. Щоб мати можливість вставити порожню комірку, клікніть в таблиці правою кнопкою миші, виберіть у контекстному меню пункт «Таблиця» і підпункт «Перетворити на діапазон». Підтвердіть свої дії у вікні запиту. Вид таблиці зміниться, після цього ви зможете вставити комірку одним з описаних вище способів.
Табличний редактор Microsoft Office Excel дозволяє без праці робити обчислення з відносно невеликими масивами даних. Ця програма має власний набір досить складних функцій, а такі операції, як додавання відсотків можна здійснювати навіть без їх залучення.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Припустимо, до вихідного числу, вміщеної в комірку A1, треба додати фіксований відсоток і відобразити результат у клітинці A2. Тоді в A2 слід помістити формулу, яка значення з A1 збільшує на деякий множник. Почніть з визначення величини множника - до одиниці додайте одну соту частину фіксованого відсотка. Наприклад, якщо до числа з комірки A1 треба додати 25%, то множник дорівнюватиме 1 + (25/100) = 1,25. Клікніть клітку A2 і наберіть потрібну формулу: введіть знак рівності, клікніть комірку A1, натисніть зірочку (знак операції множення) і надрукуйте множник. Виглядати вся запис для наведеного вище прикладу повинна так: = A1 * 1,25. Натисніть Enter і Excel вважатиме і відобразить результат.
2
Якщо потрібно розрахувати однаковий відсоток від значень в кожному осередку певної колонки і додати отриману величину в ці ж осередки, то помістіть множник в окрему комірку. Припустимо, додавати потрібно 15%, а вихідні значення займають з першої по двадцяту рядка в колонці A. Тоді у вільну комірку помістіть значення 1,15 (1 + 15/100) і скопіюйте її (Ctrl + C). Потім виділіть діапазон з A1 по A20 і натисніть сполучення клавіш Ctrl + Alt + V. На екрані з'явиться діалог «Спеціальна вставка». У секції «Операція» поставте відмітку навпроти напису «помножити» і клікніть кнопку OK. Після цього всі виділені комірки зміняться на задану в процентах величину, а допоміжну клітинку, яка містить множник, можна буде видалити.
3
При необхідності мати можливість змінювати що додається відсоток його краще помістити в окрему комірку, а не виправляти щоразу в формулі. Наприклад, вихідну величину помістіть в перший рядок першої колонки (A1), а відсоток, який потрібно додати, в другу колонку того ж рядка (B1). Щоб відобразити результат в комірці C1, введіть в неї таку формулу: = A1 * (1 + B1/100). Після натискання клавіші Enter шукане значення з'явиться в колонці, якщо осередки A1 і B1 вже містять потрібні значення.