Як можна повертати Такс Фрі.

Система Tax Free (з англійської мови «без податку») означає повернення суми податку на додану вартість туристам, які купують товари при в'їзді в країни Європейського союзу, Англію та ряд інших. Отримання грошей має свою структуру.
Інструкція
1
Здійсніть покупку в магазині, що бере участь у програмі повернення податку туристам. Такі місця відзначені легко впізнаваними біло-синіми наклейками на фасадах. Сума покупки, з якої починається повернення податку, варіюється від тридцяти до ста сорока євро (сума і валюта залежить від конкретної країни, її ви можете уточнювати у продавців магазинів).
2
Надайте продавцеві свій закордонний паспорт і попросіть оформити повернення грошей за системою Tax Free для туристів. Він займеться тим, що заповнить Tax Free-чек, в якому будуть такі дані: сума покупки, розмір податку, прізвище, ім'я, по батькові покупця, адресу та номер документа, що засвідчує його особу. З магазину вам необхідно взяти чек, Tax Free-чек і ваші покупки для того, щоб пізніше повернути частину витрачених грошей.
3
Не рекомендується відкривати упаковки, надягати одяг або знімати з неї бирки до повернення податку. Справа в тому, що доблесні служителі закону, можливо, захочуть перевірити правильність оформлення чеків і попросять вас пред'явити покупки. Тому найправильнішим варіантом буде створення окремої сумки або пакета для всіх товарів, з покупки яких ви бажаєте повернути податок. Працівник митниці звірить суми на чеках, побіжно огляне речі і поставить печатку на паперах.
4
Відправляйтеся в офіс повернення грошей (Cash Refund). Місцезнаходження таких офісів ви можете дізнатися у продавців у магазинах. Обов'язково один з них буде розташовуватися в аеропорту, тому цілком можливо відкласти цю процедуру до самого відльоту і поповнити свій гаманець прямо перед посадкою на літак.
5
Запитайте у працівників аеропорту, де можна повернути ПДВ, і вирушайте на митницю. Офіс може розташовуватися як до паспортного контролю, так і після нього, і з'ясувати це краще заздалегідь. Наприклад, якщо ви пройдете його, а офіс опиниться позаду, шляху назад у вас не буде. Після отримання друку на зворотному боці чека вирушайте в бік позначеного все тим же значком біло-синього кольору філії Cash Refund, пред'явіть чеки і отримаєте свої гроші (їх видають готівкою, валютою тієї країни, в якій ви знаходитеся).
6
Якщо ви не встигли повернути витрачений в чужій країні податок на додану вартість до вильоту, ви зможете зробити це в межах своєї країни. Запитайте в будь-якому туристичному агентстві, які саме банки беруть участь у програмі повернення грошей туристам, і вирушайте туди все з тими ж чеками.
Зверніть увагу
При виїзді з країни ви можете повернути до двадцяти відсотків від витраченої суми на одяг, косметику, ювелірні прикраси, електроніку та інші товари.
Корисна порада
Якщо у вас немає бажання зв'язуватися з паперовою тяганиною, шукати офіс повернення грошей, ви можете домовитися з продавцем на знижку, розмір якої і буде вашим повернутим податком. Іноді вам можуть запропонувати подарунок (фірмову сумку, шарф чи іншої приємний аксесуар).