Як повернути авіаквиток.

Коли трапляється непередбачена ситуація, в результаті якої людина змушена відмовитися від польоту у відрядження чи на відпочинок, з'являється неминуча проблема повернення авіаквитка . Як зробити цю процедуру правильно?
Вам знадобиться
  • - Авіаквиток;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Якщо ви повертаєте квиток раніше ніж за 1 добу, ви можете отримати назад його повну вартість. Після закінчення цього терміну авіакомпанія може взяти з вас штраф, але не більше 25% від початкової ціни.
2
Якщо ви купили квиток за тарифом бізнес-класу або першого класу, тоді можна здати документ, отримавши всю суму грошових коштів. У випадку, якщо проїзний був куплений в економ-клас, то з вас можуть утримати штраф або ж ви зовсім не зможете зробити повернення. Це правило поширюється і на квитки, продані за спеціальними дисконтними тарифами і в період розпродажів.
3
Ви можете повернути квиток у разі невидачі візи для вже оплаченої подорожі. Для цього на руках у вас повинен бути письмову відмову посольства відповідної країни. Представники авіакомпанії або працівники служби реєстрації аеропорту мають зробити у квитку відмітку і завірити її печаткою.
4
Повернення проводиться строго за місцем придбання тією людиною, на чиє ім'я він був оформлений. Візьміть з собою документ, що засвідчує особу. Іншій особі гроші віддаються тільки при наявності нотаріально завіреної довіреності.
5
У ситуації перенесення місця посадки, порушення перевізником стикування рейсів, зміни класу обслуговування відповідальність лежить на авіакомпанії. Авіакомпанія зобов'язана зробити вимушений повернення, якщо ваш рейс був відмінений або затриманий більш ніж на три години. У цій ситуації повернення можна зробити в касах аеропорту. Збори або штрафи перевізник стягувати не повинен.
6
Якщо скасування або затримка рейсу сталася після того, як ви пройшли реєстрацію, візьміть у працівників служби польотний купон вашого квитка. При його відсутності квиток вважається використаним і поверненню не підлягає.?
Життя досить непередбачувана, і іноді доводиться відмовлятися навіть від того, що ви довго планували. Може статися, що ваша поїздка була раптово відкладена, знадобилося здати авіаквиток . Умови повернення в чому залежать від класу обслуговування вашого місця, а також від того, з якої причини здаються квитки: з вашої ініціативи або з вини авіакомпанії.
Вам знадобиться
  • - паспорт,
  • - авіаквиток.
Інструкція
1
З'ясуйте, чи передбачає тариф можливість повернення квитка. У більшості авіакомпаній умови наступні. Гроші за квиток бізнес-класу повертаються повністю у будь-якому випадку, можливі додаткові компенсації. Найдешевший економічний клас, як правило, взагалі не передбачає повернення квитків, яка б не склалася у вас ситуація. Звичайний квиток економ класу повертається на гнучких умов, залежно від того, коли ви вирішили від нього відмовитися. Швидше за все, вам доведеться заплатити штраф при поверненні. Якщо рейс скасовано або сильно затриманий з вини авіакомпанії, то гроші повинні бути повернуті повністю при будь-якому тарифі.
2
Правила повернення квитків у різних перевізників дещо відрізняються. Якщо ви купували квиток безпосередньо, а не через агентство, зателефонуйте в службу підтримки компанії і уточніть, що від вас вимагається. У випадку, коли квиток куплений у турагентства, звернутися потрібно до них.
3
Швидше за все, щоб здати квиток, вам буде потрібно прийти в офіс обслуговування авіакомпанії. Це потрібно зробити навіть в тому випадку, якщо квиток електронний. Візьміть з собою паспорт. Підійдіть до оператора і повідомте, що хочете здати квиток. Співробітник компанії швидко все оформить.
4
Може бути так, що квиток електронний, а в населеному пункті, в яких ви перебуваєте, немає офісу продажів авіакомпанії. У цьому випадку зателефонуйте в авіакомпанію і з'ясуйте, чи можна здати квиток по телефону. Більшість авіакомпаній дозволяє це зробити. Оператор з'ясує інформацію про заброньованому місці і анулює його. Кошти повернуться на картку або на електронний рахунок.
5
Коли відбувається вимушений повернення авіаквиток а з вини авіакомпанії (рейс відкладений або сильно затримується), ви маєте право вимагати повернення повної суми при будь-якому тарифі обслуговування. Якщо ви знаходитесь в аеропорту, де і дізналися про обставини справи, то візьміть довідку у представника авіакомпанії (це необхідно не для всіх перевізників, тому краще всього поцікавитися безпосередньо у оператора). Потім можете оформити повернення прямо в представництві компанії в аеропорту або відправитися в офіс продажів, якщо в цьому є необхідність.
Зверніть увагу
Чим раніше ви вирішили здати авіаквиток, тим більша сума, яку вам поверне авіаперевізник. У більшості з них діють правила, згідно з якими, завчасний повернення практично не обкладається штрафними санкціями.
Корисна порада
Якщо ви хочете обміняти квиток, проконсультуйтеся з співробітником авіакомпанії щодо самого вигідного варіанту. У більшості випадків, змінювати дату наявного квитка складніше, ніж здати його і купити новий.