Як не втратити здоров'я.

Високий рівень розвитку сучасної медицини пропонує багато варіантів для продовження молодості організму, однак стан організму більшою мірою залежить від способу життя, який вибрав сам чоловік.
Інструкція
1
Уникайте невиправданого ризику. Екстремальні ситуації нерідко ведуть до травм та інвалідності. Автомобільні гонки, стрибки з парашутом і захоплення альпінізмом - все це безумовно підвищує рівень адреналіну в крові і урізноманітнює життєве існування. Однак деякі люди після невдалого приземлення або аварії залишаються на все життя прикутими до інвалідного крісла.
2
Позбувайтеся шкідливих звичок. Куріння і вживання спиртного значно скорочують тривалість життя і призводять до розвитку великої кількості захворювань. Порівняйте, що для вас важливіше: сьогохвилинне задоволення або можливість прожити довге і цікаве життя.
3
Харчуйтеся правильно. Їжте часто і потроху. Вживайте в їжу сирі фрукти і овочі, в них знаходяться антиоксиданти, які нормалізують окисні процеси в клітинах організму. Завдяки цим речовинам клітини підтримують своє біохімічне рівновагу, а в організмі не накопичуються шлаки і токсини. Включіть в раціон щотижневе вживання риби. Вміщені в ній омега-3 кислоти необхідні для нормального процесу оновлення клітин.
4
Зменшіть споживання цукру, а краще зовсім відмовтеся від нього, замінивши медом. Надмірне споживання цукру призводить до ожиріння і цукрового діабету, а від цих захворювань «беруть старт» ще патологічні стани організму. Особливо небезпечні великою кількістю цукру газовані напої і солодке вино.
5
При виборі меблів і оздоблювальних матеріалів для дому дотримуйтеся принципів покупки екологічно чистих продуктів. Постійний контакт з хімікатами провокує розвиток різних хвороб, наприклад, хвороби Альцгеймера. Дотримуйтесь також принцип вживання в їжу тільки «чистих» продуктів, які не містять консерванти та барвники, якими б нешкідливими їх не позиціонували.
6
Підтримуйте фізичну активність. Регулярні заняття посильної фізичної навантаженням послужать хорошою профілактикою серцево-судинних захворювань, позбавлять від зайвої ваги і будуть підтримувати тонус організму.
7
Уникайте стресових ситуацій. Звичайно, це не завжди можливо, але можна навчитися зменшенню стресових впливів на організм. Для цього використовуйте методики релаксації: медитації, аутотренінг або активні фізичні вправи. Виберіть свій спосіб зниження емоційного навантаження, можливо, вам буде достатньо пройтися по парку або лісі. Використовуйте методи емоційного розвантаження регулярно, тоді ви уникнете згубного впливу стресових факторів на стан здоров'я.
8
Використовуйте прості правила здорового способу життя для збереження активності до самої старості. Якщо з'являються які-небудь проблеми зі здоров'ям , своєчасно звертайтеся за медичною допомогою.
Постійна напруга очей, викликане впливом несприятливих факторів, рано чи пізно викликає погіршення зору. Але щоб його зберегти на довгі роки недостатньо виключити шкідливий вплив, необхідно ще й проявляти турботу про здоров'я всього організму. Адже здатність очей сприймати зображення залежить від мозку, діяльність якого регулюється іншими системами.
Інструкція
1
Щоб в майбутньому не втратити зір , насамперед, проводите профілактику хвороб, згубно впливають на очі - це атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання, ревматизм, тонзиліт.
2
Виключіть шкідливі фактори, такі як сильно яскраве і тьмяне освітлення, віддзеркалення сонячного світла, безперервна робота за комп'ютером, перегляд телевізора або читання на близькій відстані.
3
Оскільки здатність очей сприймати зображення залежить від діяльності мозку, не забувайте, що йому необхідні вітаміни і мікроелементи. Тому періодично підживлюйте ними організм. І, крім цього, стежте за раціоном харчування. Включайте в нього більше корисних страв, приготованих без термічної обробки. Для очей корисні чорниця, банани, сир, молоко, сир, морквяний сік, а для мозку волоські горіхи, мед, сухофрукти, простокваша, рослинні масла і крупи.
4
Щоб всі корисні речовини надходили в мозок, необхідні хороші судини і нормальний кровообіг. Забезпечити це можуть загартовування водою і регулярні фізичні навантаження. Тому обов'язково займайтеся будь-яким видом спорту протягом усього життя.
5
Виключіть стреси. Під їх впливом відбувається вироблення гормонів, що викликають спазм судин. Це ускладнює кровотік, і страждають від цього в першу чергу судини мозку і очей. Таке ж згубну дію на них чинить гіпоксія. Але щоб її уникнути, проводите профілактику анемії.
6
Якщо робота пов'язана з підвищеною концентрацією зорового сприйняття, наприклад, цілий день перед комп'ютером, через кожні 2 години робіть перерву і цей час проводите з користю - виконуйте гімнастику для очей. Прикладіть долоні до закритих очей і протягом 1-2 хвилин звикайте до темряви. Далі, відкривши очі, кілька разів подивіться на кінчик носа. Зробіть очима 3-5 кругових обертань, а потім подивіться вгору-вниз і в сторони. Сфокусуйте погляд на віддаленому предметі і протягом 1-2 хвилин розглядайте його, а потім плавно, не моргаючи, поверніть його на довколишній предмет, але розташований на одному рівні. Щоденні вправи для очей допомагають зберегти зір на довгі роки.
7
Увечері, після напруженої для очей роботи, прикладайте на закриті повіки заварені пакетики з ромашкою, чорним або зеленим чаєм, тонкі скибочки огірка або картоплі. Після цього протягом 1-2 годин дайте очам час для самовідновлення - уникайте перегляду журналів або телевізора.