Як поводитися з собакою.

Собака завжди вважалася другом людини, але часом це тварина здатна здійснювати непередбачувані вчинки. Собака приносить багато радості в будинок і стає справжнім членом сім'ї, але, на жаль не всі господарі чотириногих знають, як правильно поводитися в тій чи іншій ситуації з твариною.
Інструкція
1
При зустрічі на вулиці з цілою зграєю агресивно налаштованих і біжать дворняг ні в якому разі не намагайтеся втекти, інакше таким чином ви дасте зрозуміти, що боїтеся тварин, і тоді нападу з їхнього боку не уникнути.
2
Постарайтеся не панікувати. Зробіть вигляд, що ви берете камінь. Навіть такий жест дасть зрозуміти собакам, що наступним вашим рухом буде кидок каменю, вони насторожатся і втечуть.
3
Найчастіше, побачивши чужу собаку, так і хочеться її погладити і приголубити. Але якою б кумедною вона не виглядала, не варто забувати, що це в першу чергу тварина, в якому закладені охоронні інстинкти. Якщо спочатку тварина ухиляється від вашого настирливої уваги, то потім собака заричить або огризнеться. Адже їй нічого не варто поранити своїми зубами людини.
4
Спілкуючись з твариною, дотримуйтесь певні правила поведінки. Чи не розмахуйте руками і не бігайте близько собаки з криками - цим ви можете налякати її. Адже пес в цьому випадку не знає, граєте ви з нею або уявляєте деяку небезпеку. Одна тварина може почати захищатися і накинутися на вас, інша ж собака із задоволенням вступить з вами в гру. Тому передбачити її поведінка не завжди просто.
5
Ніколи не підходьте до собаки, що знаходиться на прив'язі, не показуйте, що боїтеся її, і не відбирайте іграшку. Якщо ви відчуваєте, що тварина готове кинутися на вас, різко зупиніться і твердим, упевненим голосом дайте команду «сидіти!», «Лежати!» Або «стояти!». Не підводячи високо руку, киньте будь-який предмет в бік собаки.
6
не довіряйте свою собаку чужим людям, не залишайте без нагляду і поруч з дітьми. Не діставайте тварина під час їжі і сну. Не дивіться чужий собаці пильно в очі, тим самим ви висловлюєте загрозу.
7
Годуйте свою собаку тільки після того, як поїли самі, і не давайте їй нічого з обіднього столу. Адже ви господар, а ватажок завжди їсть першим. В іншому випадку буде все навпаки. Іноді корисно буде відібрати миску з їжею і подивитися на реакцію. Переконайтеся, що собака не висловлює невдоволення.
8
Якщо вона злиться і гарчить, покажіть, що вас не влаштовує така поведінка. Повалите собаку на бік, схопите за шию і утримуйте в такому положенні деякий час. Відпустіть тільки після того, як пес послабить опір або здасться. Поки тварина знаходиться в лежачому положенні, не мовчіть, а розмовляйте рівним тоном. Не звертайте увагу на спроби пса вирватися.