Як виростити кішку.

Приносячи додому кошеня, господар сподівається, що з нього виросте розумне, слухняне і ласкаве тварина, яка буде його радувати протягом багатьох років. Однак найчастіше з милих грудочок виходять некеровані коти, які паскудять, де їм заманеться, і дряпають членів сім'ї. Як же виростити хорошу кішку ?
Вам знадобиться
  • - їжа для кошеняти;
  • - лоток і наповнювач до нього;
  • - пульверизатор, шприц або водяний пістолет.
Інструкція
1
Для різних порід котів різниться і оптимальний вік, коли кошеня можна відлучати від матері. Безпородних малюків можна приймати в нову сім'ю, як тільки вони навчаться самостійно їсти тверду їжу, тобто приблизно в півтора місяці. Довгошерсті кішки дорослішають повільніше, тому краще взяти трьох - чотиримісячного кошеня.
2
Після того як кошеня з'явився у вас в будинку, слід пояснити йому правила поведінки. Хоча коти і погано піддаються дресурі, вам слід привчити його до заборонного слову («ні» або «фу»), зачувши яке, тварина буде припиняти зло господареві дію. Перший час команду слід підкріплювати струменем води, направленої з пульверизатора, шприца або водяного пістолета в кошеня. Ні в якому разі не бийте малюка, інакше він буде вас боятися. Коли ж у кошеняти потрапить струмінь, він не проассоціірует її появу з вами.
3
Щоб не наражатися на калюжі по всій квартирі, кота слід привчити до лотка. Якщо заводчик вже привчав малюків до туалету, дізнайтеся у нього, куди вони звикли ходити: в котячий наповнювач, пісок або на газетку. Поставте лоток в затишне місце. Як тільки кошеня пописает у вас на підлозі, змочіть папірець і покладіть її в туалет - так тварина краще зрозуміє, що від нього вимагають. Як тільки ви помітили, що кіт хоче по нужді, несіть його в лоток і не давайте вийти до тих пір, поки він не зробить свої справи. Після цього похваліть тварина.
4
Від правильного харчування залежить здоров'я і довголіття кішки. Якщо ви вирішили годувати кота «натуралкою», це не означає, що ви можете давати йому їжу зі свого столу - в ній містяться сіль і спеції, які шкідливі тварині. Якщо ж ви віддаєте перевагу сухі корми, вибирайте вид, виходячи від віку, ступеня активності і породи тварини. Дізнайтеся у заводчика, ніж він годував кошенят, і кілька днів дотримуйтеся його рекомендацій, поступово переводячи тварина на їжу, яку зручно давати вам. Якщо ви підберете оптимальний раціон, вам вдасться виростити здорову і гарну кішку .
Корали - тендітні скелети коралових поліпів, дорога сировина для прикрас і сувенірів. У багатьох країнах, у берегів яких ростуть корали, вивезення їх за кордон заборонений. За прогнозами вчених до початку наступного століття велика частина коралових рифів може зникнути з лиця Землі.
Інструкція
1
Почнемо з того, що в домашніх умовах виростити корали майже неможливо. Вирощуванням коралів в природних умовах займаються на спеціальних підводних фермах, наприклад, в Індонезії на Балі, в Таїланді на острові Ко-Самет і в багатьох інших тропічних країнах.
2
Корали розмножуються дуже повільно. У багатьох видів розмноження відбувається раз на рік - навесні під час повного місяця. Прибережні води стають густими і липкими від безлічі личинок (планул) коралових поліпів, які потім осідають на риф і починають будівництво нових колоній.
3
Зростання коралових рифів відбувається нерівномірно. Десь риф за рік може додати 20 см, а інший не встигає заращівать отримані пробоїни. Щоб допомогти рифів відновлюватися після зіткнень з туристами або човнами, вчені збирають планули і засівають ними зруйновані ділянки.
4
Зібрати личинки в море нескладно. Але не так просто виростити їх в лабораторних умовах. Доктор Ендрю Хейвард, біолог з Інституту морських досліджень в Дампіра (Австралія) все ж домігся, щоб в його розпліднику визрівали 5-10% видобутих коралових ембріонів. Виселяються виведені личинки на штучні рифи з цегли. Там вони приживаються краще, ніж на старих поїдених натуральних рифах.
5
Німецький архітектор, професор Вольф Хільберц придумав інший спосіб вирощування коралів. До буйками з джерелом електрики кріпиться дріт. Вона швидко покривається кіркою з бруціта і карбонату кальцію, які містять магній і кальцій. На цій підставі легко розмножуються корали та молюски.
6
У Таїланді з 2005 року корали вирощуються в ПВХ-трубках, які занурюються на глибину 4-5 метрів. За рік корали виростають на 20-30 см і володіють прекрасними розлогими гілками.
7
Якщо ви хочете завести корал у себе в акваріумі, вам необхідно звернутися в спеціалізовану фірму. Корали, вирощені в море, по-перше, складніше дістати, по-друге, вимагають більше догляду і рідше приживаються в штучному середовищі. Для акваріумів придбайте корали, вирощені в акваріумних умовах.