Як завжди все встигати.

Хронічний брак часу найчастіше обумовлений або нераціональним його використанням, або занадто великою кількістю справ. Щоб навчитися виконувати всі намічені плани, необхідно зрозуміти, що ви робите не так.
Інструкція
1
За порадою відомого дизайнера Яни Франк, який можна знайти в книзі-щоденнику «365 днів дуже творчої людини», фіксуйте на папері, на що ви витрачаєте добу. Для цього вам не потрібно вибирати якийсь особливий день або готуватися до цієї події. Просто записуйте всі свої справи з інтервалом в 15-30 хв. Пишіть чесно, наприклад, «миття посуду - 15 хвилин, розмови по телефону - 30 хвилин, спілкування в соцмережах - 1 година» і т.д.
2
Ведіть цей список хоча б пару тижнів. Поступово ви зможете обчислити, скільки часу за добу ви витрачаєте даремно. У нього не входять сон, обідня перерва, прогулянки з дітьми та інші обов'язкові речі. Але ось пункти «роздивляння мухи на віконній рамі» або «3:00 біля телевізора» якраз підходять під категорію втраченого часу.
3
Щоб виконувати всі обов'язки, навчитеся планувати їх. Складіть список справ на сьогодні, завтра, наступну тиждень і місяць. Якщо ви почнете день з виконання найскладнішого і обов'язкового пункту, весь наступний час до кінця дня ви проживете без «каменя на шиї». Чергуйте великі і дрібні повсякденні обов'язки. Не забувайте робити між ними невеликі перерви.
4
Виділіть в день хоча б півгодини для того, щоб просто пройтися пішки. Навіть якщо ви йдете в магазин за хлібом або вам потрібно забрати з дитячого саду дитини, потрудіться вийти раніше. Ну а якщо ви зібралися в театр або в кафе, тим більше, не біжіть стрімголов. Піша прогулянка незамінна для відтворення втраченого душевної рівноваги, викликаного нескінченним цейтнотом.
5
Спробуйте протягом хоча б тижня прокидатися на 1 годину раніше звичайного, і ваші постійні запізнення поступово почнуть зникати. Якщо ж ви і без того встаєте ні світ ні зоря і все одно нічого не встигаєте із задуманого, можливо, ви занадто багато на себе берете. Навчіться розподіляти обов'язки між колегами і домашніми, і ви відчуєте, що в добі набагато більше часу, ніж вам здавалося раніше.
Люди постійно скаржаться на брак часу. Куди ж воно дівається? Чому так часто не виходить виконати добру половину справ, намічених на день? Хто не встиг, той запізнився - деяких ця фраза здатна повалити в розпач, бо вони всюди почувають себе спізнюються. Тут і до синдрому хронічної втоми недалеко. Правильна організація свого часу стане хорошим виходом зі сформованої ситуації.
Як часто буває, що почувши будильник, ви не поспішайте вставати, а думаєте повалятися ще хоча б 5 або 10 хвилин. В результаті збираєтеся в поспіху, так як вже спізнюєтеся, не встигаєте поснідати, іноді навіть можете забути вдома щось важливе. Зайві кілька хвилин, проведені в ліжку, не дозволять вам виспатися, а тільки порушать ранковий розпорядок, і день вже з ранку піде не так, як ви планували. Краще вставати відразу, як прокинулися, при цьому ще з вечора підготуйте костюм і взуття і складіть в сумку все, що потрібно. Щоб швидше справлятися зі справами, організуйте робочий простір найбільш оптимальним чином. Починаючи з вашого столу, де всі предмети слід розташувати в порядку необхідності. Наприклад, розсортуйте папери, які упереміш можуть бути розкладені по шухлядах, щоб при нагоді не шукати їх і не витрачати на це дорогоцінний час. Канцелярське приладдя, диски і флешки - все це повинно бути на своїх місцях. Те ж стосується і робочого столу на комп'ютері. Упорядкуйте файли і ярлики так, щоб вам було зручно працювати з ними. Налаштуйте робоче середовище, щоб це не відволікало вас надалі. Ви помічали, як частенько затягується робота по дому? Ви планували закінчити прибирання за 30 хвилин, але витратили на неї більше години. Додайте драйву. Нудні домашні справи потрібно робити швидко й енергійно, інакше вони здатні відняти більшу частину вашого вільного часу. Увімкніть улюблену музику, відкрийте кватирку або вікно і швидко зробіть все, що намітили. І, по можливості, не відволікайтеся. Розподіліть обов'язки між членами сім'ї, якусь роботу довіряйте і дітям. Ви заощадите час, а для них це буде корисно, так вони не тільки навчаться виконувати домашні справи, але також звикнуть до відповідальності. Якщо ви щось робите разом, можете в цей час поговорити з дитиною, з'ясувати, як у нього справи, про що він думає. Дуже багато часу марно витрачається на такі речі, як телевізор та інтернет. Щовечора ви пару годин проводите за переглядом ток-шоу або новин, а потім перебираєтеся за комп'ютер, де можете допізна «зависнути» в чатах або соціальних мережах. Постарайтеся робити це якомога рідше. Не витрачаючи душевні сили на співпереживання неіснуючим героям телеекрану, ви можете більше уваги приділяти своїм близьким людям, і вони теж дадуть відповідь вам турботою. Кількість з'явився вільного часу теж може вас приємно здивувати. Дуже важливо дозволяти собі досить відпочивати. Часто час, відведений для сну, вважають в деякому роді резервом, який можна пустити на вирішення інших завдань. Краще не робити так, адже ваш організм потребує повноцінного відпочинку. Не забувайте також розслаблятися, зустрічатися з друзями, займатися своїми улюбленими справами.