Як вибрати санаторій.

Навіть затяті трудоголіки деякий час повинні відпочивати від роботи. Адже за цілий рік сил практично не залишається. Тому кращим варіантом для відновлення буде поїздка в санаторій , де можна не тільки відпочити, а й поправити своє здоров'я.
Інструкція
1
Якщо протягом року у вас часто виникали хвороби, подправьте за відпустку своє здоров'я. Орієнтуйтеся на ті установи, де є хороша лікувальна база і кваліфікований медичний персонал. Також дізнайтеся, які послуги надає санаторій , оскільки під час відпочинку цей момент дуже важливий.
2
Поцікавтеся, чи використовуються в оздоровниці природні лікувальні засоби. Наприклад, бруду, мінеральна вода, кліматичні процедури. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, які з цих оздоровчих сеансів підходять вам, а які строго протипоказані.
3
Не забудьте уточнити, в якій місцевості розташований санаторій . Часом така установа може бути просто не пристосованим до прийому тяжкохворих людей або інвалідів. Якщо установа знаходиться високо в горах, і до нього потрібно буде добиратися по канатній дорозі, то цей варіант явно не найкращий для людей з обмеженими фізичними можливостями.
4
Якщо ж ви вибрали санаторій у моря, поцікавтеся, як далеко розташований пляж і облаштований він для купання. Для відпочиваючих з дітьми немаловажна глибина прибережної частини моря, адже йдеться про безпеку. Тому з'ясуйте цей момент заздалегідь.
5
Дізнайтеся, організують чи в місті, де знаходиться санаторій , які-небудь екскурсії: виїзні або місцеві. Після отримання детальної інформації вивчіть запропоновані варіанти і вирішите, де б ви хотіли побувати.
6
Заздалегідь поцікавтеся, який в санаторії розпорядок дня. Адже є установи, де після 11 години вечора вихід на територію заборонений.
7
Запитайте про клімат. Тут важливу роль відіграє близькість моря, гір чи міста. Іноді для людей неприємним сюрпризом стає вітряна і прохолодна погода, а для когось це, навпаки, найкращий відпочинок і ковток свіжого повітря. Також ви можете потрапити в той період, коли на курорті стоїть неймовірна спека і дихати просто неможливо. Тому прочитайте в інтернеті відгуки відпочиваючих, коли саме краще їхати в санаторій . А також дізнайтеся, яку погоду прогнозують синоптики на час вашої поїздки.
Санаторій для відпочинку всією сім'єю варто вибирати дуже ретельно. Потрібно звернути увагу не тільки на його місце розташування, а й на те, наскільки якісна їжа там пропонується, чи є дитяче меню і можливість готувати самостійно для найменших.

Відпочинок в санаторії - як вибрати кращий для сім'ї

Санаторій - це не просто будинок відпочинку. Ця установа, в якому виробляються всілякі медичні процедури, спрямовані на поліпшення здоров'я відпочивальників. Санаторії бувають декількох видів - спеціалізуються на захворюваннях серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, органів дихання, ендокринної та сечостатевої систем, а також проблеми з шкірою. Є й загальнооздоровчі санаторії, відпочинок в яких буде відмінним вибором для всієї семьі.Прі виборі санаторію варто орієнтуватися не тільки на його опис в інтернеті або буклетах, а й на відгуки реальних людей, що побували там. Тільки вони зможуть сказати, чи відповідають яскраві рекламні картинки дійсності. А якщо планується поїздка з маленькими дітьми, то обов'язково потрібно уточнити, чи є в санаторії дитячі ліжечка, наскільки підходяще в ресторані меню. Найкраще вибирати ті установи, де в номерах розташована міні-кухня. Тоді буде можливість погодувати малюків в будь-який час, а не тільки тоді, коли відкритий ресторан для гостей санаторію. Крім того, зверніть увагу, чи є на території санаторію басейн з дитячим відділенням, майданчик з гойдалками і т.д. Якщо дитина зовсім маленький, незайвим буде дізнатися про наявність пандусів на сходах - інакше підйом дитячої коляски буде доволі проблематичним. Ще одна умова комфортного відпочинку і лікування в санаторії всією родиною - наявність просторих номерів класу suite. Це поліпшені двокімнатні номери, в яких дитину можна розташувати в сусідній кімнаті. Так буде зручно і батькам - у них своя окрема ліжко, і малюкові - йому не страшно одному, рідні у сусідній кімнаті. Для відпочинку з дітьми дуже хороші санаторії на морі. Повітря, насичений солями, робить благотворний вплив на органи дихання. Медичні процедури, що проводяться в санаторіях на березі моря, найчастіше більш ефективні саме завдяки додатковому загальному оздоровленню організму.

Санаторій - особливості проживання

Потрібно пам'ятати про те, що в санаторіях є певний режим. Деякі процедури проводяться рано вранці і після обіду. Це потрібно враховувати, збираючись на відпочинок з маленькими дітьми. Доведеться підлаштовувати їх графік сну під заведену в медичній установі розклад. У деяких санаторіїв є обмеження за віком постояльців. Найчастіше проживання сім'ями допускається тільки в загальнооздоровчих установах, а також спеціалізуються на захворюваннях серцево-судинної системи та органів дихання (крім туберкульозних диспансерів).