Як повернути своє майно.

Трапляється, що власник, чиє майно знаходиться у третьої особи, не знає, на які заходи піти для повернення своєї речі. В залежності від конкретної ситуації дії, спрямовані на досягнення цієї мети, можуть бути різними.
Інструкція
1
Щоб уникнути проблем з поверненням власного майна, при передачі його кому-небудь укладіть договір або заручитеся розпискою. Договори можуть бути різними, залежно від цілей, для яких передається майно : зберігання, оренди, позики, застави і т.д. У документі обговоріть термін повернення речі, який можна визначити конкретною датою, періодом або приурочити до наступу будь-якого події.
2
Утримуйте в порядку документи, якими можна довести ваше право власності на річ. Склад таких документів залежить від виду майна та способу його придбання. Це може бути, наприклад, товарний чек, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину та інші.
3
Використовуйте можливість самозахисту своїх прав, яка передбачена статтею 12 Цивільного кодексу РФ. Це означає, що для повернення свого майна ви можете робити будь-які дії, які не порушують закон і не є надмірними в конкретній ситуації.
4
Якщо самозахист права власності виявилася неефективною, зверніться за допомогою до правосуддя: складіть позовну заяву. Якщо спір є економічним і пов'язаними з підприємницькою діяльністю, справу розглядатиме арбітражний суд, в іншому випадку - районний суд, а при ціні позову до п'ятдесяти тисяч рублів - мировий суддя. Для успішного результату справи бажано заручитися допомогою досвідченого юриста.
5
Майте на увазі, що від недобросовісного власника ви можете вимагати відшкодування або повернення всіх доходів, які він взяв з використанням вашого майна за весь час володіння; від добросовісного власника - за час, коли він повинен був дізнатися чи дізнався про незаконність володіння. Якщо такий момент визначити важко, в розрахунок береться момент, коли добросовісного набувача була вручена повістка про виклик до суду.
6
Після того як судове рішення набуде чинності, отримаєте в суді виконавчий лист і передайте його в службу судових приставів, які зобов'язані забезпечити повернення вашого майна.
Зверніть увагу
Добросовісний набувач - той, хто не знав і не міг знати, що отримує майно від особи, у якої немає прав на його отчужденіе.Недобросовестний власник - той, хто повинен був знати або знав, що його володіння незаконно.