Як в'язати подвійну шапку. пов'язати зимову шапку для хлопчика.

Подвійну в'язану шапку можна носити навіть у сильні морози. Вона пишніше звичайної одинарної і краще тримає форму, навіть якщо пов'язана з пухкої м'якої вовни. Таку шапочку можна зв'язати як на машині, так і самими звичайними спицями, причому існує декілька способів набору петель.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці на волосіні;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Виміряйте окружність голови. В'язані вироби мають властивість розтягуватися, тому від цієї мірки потрібно відняти пару-трійку сантиметрів на облегание. Зв'яжіть зразок подвійної гумки і основний в'язки і розрахуйте кількість петель.
2
Петлі можна набрати звичайним способом, від того ж клубка, від якого ви збираєтеся в'язати. Для простих шапочок, пов'язаних панчішної в'язкою, це оптимальний варіант. Якщо ви в'яжете туго і з щільної шерсті, наберіть в два рази більше петель, ніж потрібно за міркою. У всіх інших випадках наберіть стільки петель, скільки потрібно за міркою. У першому ряду зніміть кромочную, потім в'яжіть лицьовими, а між ними - накиди (краще зворотні, щоб не було дірочок).
3
Подвійну шапочку- "гребінець" з відворотом почніть в'язати знизу. Наберіть петлі звичайним способом і в'яжіть виріб прямо подвійний гумкою. Зніміть кромочную, першу петлю пров'яжіть лицьовій, другу - зніміть, залишивши нитку перед нею. Чергуйте таким чином петлі до кінця ряду, а в наступному точно так же в'яжіть над лицьовою лицьову і знімайте виворітну. Нитка весь час повинна знаходитися між шарами. Виконайте відворот.
4
Визначте, де у вас буде лицьова сторона. По ній над лицьовими петлями пров'яжіть виворітні, а виворітні попереднього ряду знімайте точно так же, як і у всіх попередніх рядах. Це буде лінія згину. Її можна і не робити, але тоді доведеться відворот якось закріпити.
5
Все наступні ряди в'яжіть так, як на початку, знімаючи виворітні і пров'язуючи лицьові. В кінцевому результаті у вас повинен вийти подвійний прямокутник. В останньому ряду пров'яжіть попарно лицьові і виворітні, а потім закрийте петлі. Зшийте шапочку. У вас повинно вийти 2 шва - нагорі і ззаду.
6
Подвійна шапочка може бути і з візерунками - косами, ромбами і т.д. Правда, подвійна гумка не дуже-то сприяє застосуванню всіляких комбінацій петель. Але є інший вихід з положення. Наберіть початковий ряд на нитку від іншого клубка. Такий спосіб набору назвали італійським, але застосовується він скрізь. В цьому випадку краще використовувати другий спосіб подвоєння кількості петель, тобто в першому ряду між лицьовими провязивать зворотні накиди.
7
В'яжіть звичайної подвійний гумкою на висоту одвороту або, наприклад, обідка. Потім закрийте всі петлі, спочатку провязав їх попарно. При такому способі робота перевертається, тобто ряд, який ви тільки що закінчили, в готовому виробі буде першим.
8
Розпустіть ряд набору. Для подальших дій вам знадобиться або другий комплект спиць з волосінню, або нитка іншого кольору. На основні спиці зберіть петлі тієї половини шапки, яку ви будете зараз в'язати. Крізь решта, наприклад, просмикніть нитку, щоб вони не поширювали.
9
Зв'яжіть спочатку лицьову частину шапки. Оскільки у вас вже не подвійне в'язання, можете прикрасити свій виріб всілякими косичками, вивязанимі гілками з листям та т.п. В'яжіть до того моменту, коли треба буде спускати петлі. Після цього залиште роботу на волосіні або зніміть її на додаткову нитку.
10
Продовжіть в'язати підкладку. Тут можна використовувати найпростіший малюнок - наприклад, хусткової в'язки. Довяжіте цю частину шапочки на ту ж висоту, що й першу.
11
З'єднайте обидві половинки разом. Зніміть кромочную лицьовій частині, потім на праву спицю візьміть кромочную з підкладки, залишивши робочу нитку між шарами. Пров'яжіть лицьовій наступну петлю основної частини, надіньте на праву спицю наступну петлю підкладки. Виконуйте таке чергування до кінця ряду. Таким чином, у вас знову вийшла подвійна гумка. Пров'яжіть таким чином 4-6 рядів.
12
Зменшіть вдвічі кількість петель, провязав попарно лицьові і виворітні. Наступний ряд в'яжіть виворітними, потім знову зменшіть число петель вдвічі. На сей раз пров'яжіть разом по всьому ряду петлі по дві. Обірвіть нитка. Всуньте її в голку для зшивання в'язаних виробів. Простягніть нитку крізь всі петлі останнього ряду і затягніть. Задній шов можна зшити нею ж. Таку шапочку можна прикрасити, наприклад, помпоном.