Як в'язати кокетку. в'язати кокетку для дітей.

Кокетки застосовуються у в'язаних виробах дещо рідше, ніж в швейних. Тим не менш, кофточка або плаття на ажурною кокетці виглядають вишукано і нарядно. Зв'язати таку деталь можна спицями, гачком або навіть на вилці. Найголовніше - змоделювати викрійку.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - пряжа;
  • - гачок, спиці або вилка;
  • - голка.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку. Якщо у вас вже є лекало для в'язаних виробів, обведіть його на міліметрівку або будь-яку іншу папір. Є фасони, де кокетка в'яжеться одним щільному з іншими частинами вироби, однак частіше вона все-таки являє собою окрему деталь. Уявіть, якою вона повинна бути форми. Вирішіть, чи буде вона тільки на поличці або на інших деталях теж. Накресліть передбачувану форму на викрійці.
2
Оберіть спосіб в'язки і візерунок. Техніка може бути змішаною, наприклад, дуже красиво виглядає пов'язане на спицях найпростішим малюнком плаття з ажурною кокеткою. Це може бути верхня частина виробу від горловини до лінії грудей або клин начебто V-образного вирізу. Великої акуратності вимагають круглі кокетки. При моделюванні необхідно точно знайти центр кола і неухильно дотримуватися симетрію. Такі кокетки краще в'язати з окремих мотивів.
3
клинообразно кокетку найкраще починати в'язати знизу, з трьох петель. Як малюнок підійде, наприклад, сітка. Якщо ви в'яжете її на спицях, наберіть 3 петлі. Зніміть кромочную, зробіть накид, пров'яжіть 1 петлю лицьовій, а перед останньою петлею виконайте ще один накид. Парні ряди в'яжіть по малюнку.
4
Порядок додавання петель залежить від того, наскільки гострий клин ви хочете отримати. Якщо кут приблизно дорівнює тому, під яким зазвичай робиться реглан, досить додавати по 1 петлі з кожної сторони у всіх особових рядах. Більш гострий до вертикалі кут виходить при збільшенні кількості рядів між додатками.
5
У кожному разі накиди, службовці для додавання петель, розташовуються по краях клина. Вони не компенсуються провязав разом петлями. Для того щоб отримати сітку, після крайнього накиду пров'яжіть 1 лицьову, потім 1 накид, 2 разом лицьовою, 1 накид, 2 разом лицьовою і так чергуйте до кінця ряду. Перед крайнім накидом пров'яжіть 1 лицьову. Парні ряди в'яжуться і в цьому випадку по малюнку.
6
Довяжіте клинчасту кокетку до горловини. Знайдіть середину ряду. Половину петель зніміть на додаткову спицю або на нитку. На другій половині закрийте частина петель для горловини і в'яжіть плече, роблячи скос по викрійці. Закрийте петлі останнього ряду і точно таким же способом зв'яжіть друге плече. Таку кокетку найкраще пришити до основної частини виробу швом "петля в петлю". Шов можна обв'язати мереживом.
7
Виконання клинчастої кокетки гачком мало чим відрізняється від попереднього способу. Зв'яжіть ланцюжок з 3-5 повітряних петель, зробіть петлю на підйом, переверніть роботу і в перший стовпчик пров'яжіть 2. Те ж саме зробіть і в останній стовпчик. Сітку можна отримати двома способами. Можна, наприклад, провязать 1 стовпчик з накидом або без, над наступним зробити повітряну петлю, а черговий стовпчик провязать в третю за рахунком петлю попереднього ряду.
8
Сіточка може складатися і виключно з повітряних петель. Над початковій ланцюжком пров'яжіть ряд стовпчиків без накиду. Переверніть роботу, зробіть 1 стовпчик з накидом, потім зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель і закріпіть її в середній стовпчик попереднього ряду. Потім зв'яжіть ще одну таку ж ланцюжок, закріпивши її в останній стовпчик. На підйом в'яжіть НЕ повітряні петлі, а стовпчики. У кожному наступному ряду ланцюжка чіпляються за середину дуги попереднього ряду. Додаток йде за рахунок збільшення кількості повітряних петель в першій і останній ланцюжках.
9
Кокетка може бути і з окремих мотивів - наприклад, з квіточок. Зв'яжіть потрібну кількість елементів, приколіть їх до викрійці. З'єднувати окремі мотиви можна як ланцюжками з повітряних петель (які легким рухом гачка перетворюються на бріди, що нагадують мереживо), так і голкою з ниткою того ж кольору. В останньому випадку вийде щось, що віддалено нагадує ірландське мереживо. Окантовку можна зробити саморобної тасьмою з тих же ниток.
10
За тим же принципом в'яжеться кокетка і на вилці. Правда, пов'язати її одним полотном у вас навряд чи вийде. Зробіть викрійку клинчастої або прямої кокетки. Зв'яжіть на вилці потрібну кількість смуг і з'єднайте їх разом гачком, суворо дотримуючись кути. Окантовку зробіть гачком. Це просто ланцюжка з повітряних петель або пара-трійка рядів стовпчиків без накиду.
Корисна порада
Круглу кокетку спицями краще в'язати зверху. Наберіть кількість петель, відповідне обхвату шиї. Намітьте лінії, за якими ви будете додавати петлі. Необхідно додавати по 8 петель в кожному парному або в кожному непарному ряду, як для реглана або для клинів. Але розташовувати ці лінії можна довільно. Наприклад, поділіть загальна кількість петель на 8 частин і додавайте петлі в кожному другому ряду, але не по дві, а по одной.Можно зробити і імітацію кокетки. Наприклад, смуга, що йде по верхній частині вироби з рукавом реглан, виглядає як межа квадратної кокетки.