Як в'язати "кажана".

Фасон "летюча миша " родом з Японії, проте він давно вже завоював величезну популярність в краях, розташованих навіть дуже далеко від Країни Вранішнього Сонця. І не мудро. В'язати виріб з рукавом "летюча миша " можна взагалі без викрійки, і воно буде дуже добре виглядати. Візерунок може бути будь-яким, а нитки для такого виробу краще вибирати помягче.
Вам знадобиться
  • - м'яка пряжа;
  • - спиці або гачок по товщині ниток.
Інструкція
1
Виріб з рукавом "летюча миша " найкраще в'язати одним полотном. Починати можна як з нижньої частини полички або спинки, так і з рукава. Наберіть на спиці петлі відповідно розрахунком. Низ вироби в'яжіть так, як задумали. Зазвичай їх починають гумкою, однак такий фасон добре виглядає і без неї, особливо якщо ви в'яжете з мохеру ажурною в'язкою. Виконуйте пряме полотно до початку пройми.
2
Додайте петлі на рукава. Це робиться в кінці ряду. Довяжіте до кромочної, потім зробіть набір за розрахунком на довжину рукава. Те ж саме виконайте зробіть в наступному ряду з іншого боку. Можна вчинити трохи інакше, зробивши перехід більш плавним. Почніть поступово додавати петлі з двох боків, не Дов'язати до низу пройми сантиметрів п'ять. Додавайте одночасно з двох сторін, зробивши прямі або зворотні накиди після початкової кромочной і перед кінцевою. Додавати краще через ряд - або тільки в парних, або в непарних.
3
Подальші кроки залежать від фасону рукава. Якщо ви хочете зробити його прямим, в'яжіть без додатків і убавленій до лінії середини плеча. Якщо ж рукав злегка звужується до манжеті, спочатку наберіть не всі петлі, необхідні за розрахунком довжини, а тільки частину, наприклад, до ліктя або трохи вище. Пров'яжіть прямо пару рядів, потім доберіть з кожного боку ще деяка кількість петель, і так до тих пір, поки на спицях у вас не опиняться поличка або спинка і два повних рукава.
4
Немного не Дов'язати до середини плеча, закрийте петлі на горловину. Знайдіть середину в'язання і як-небудь її позначте або просто запам'ятайте. Відкладіть в одну і в іншу сторони по1/4 обхвату шиї або розміру вирізу, який ви хотіли б отримати в результаті. Ці точки теж позначте.
5
Почніть ряд з одного з рукавів, довяжіте до першої позначки і закрийте петлі, призначені для горловини з одного боку від середини і з іншого. Запам'ятайте їх кількість. Зв'яжіть ряд по другому рукаву. Якщо ви закрили горловину строго по середній лінії плеча, в наступному ряду доберіть петлі. Від початку рукава довяжіте до горловини, зробіть набір петель і продовжите ряд по другому рукаву.
6
Петлі на рукавах зменшуйте в тому ж порядку, в якому ви їх додавали. Тобто якщо рукав прямий, в'яжіть спокійно до низу пройми, а потім відразу закрийте петлі з двох сторін так, щоб на спицях залишилися тільки ті, з яких ви будете в'язати поличку. У другому випадку закривайте петлі поступово, не забуваючи приміряти нові зрізи рукавів до вже існуючих.
7
Виріб з рукавом "летюча миша " необов'язково має прямий горизонтальний виріз. Воно може бути і з застібкою, і з V-подібною горловиною. В цьому випадку зручніше починати з тієї деталі, на якій немає застібки. До вирізу в'яжіть точно так само, як і в попередньому способі. Але після цього вам доведеться спочатку зв'язати одну половину до кінця застібки, а потім вже іншу.
8
Плаття або светр "летюча миша " можна почати в'язати і від манжети. Спочатку зв'яжіть саму манжету, потім в'яжіть рукав, поступово додаючи петлі з двох сторін. Можна розширити його і відразу. Головне - запам'ятайте, як ви це зробили, бо спускати петлі на другому рукаві потрібно в тому ж порядку.
9
Довяжіте до бокового шва. Додайте петлі одночасно з боку полички і спинки. В'яжіть по прямій до горловини, потім розділіть роботу. Одну частину петель зніміть на нитку, а другу продовжуйте в'язати до кінця горловини. Потім поверніться до другої деталі, довяжіте їх до другого краю горловини і з'єднайте частини. Добравшись до другого бокового шва, зменшуйте петлі в тому ж порядку, як ви їх додали. Намагайтеся максимально дотримуватися симетричність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RupCp6DFSW0