Як побудувати недорогий будинок.

Будівництво будинку - складний багатоетапний процес, в якому важко обійтися без допомоги фахівців. Якщо фінанси не дозволяють вам найняти будівельників або ви просто вирішили заощадити, приготуйтеся витратити багато часу і сил на всі стадії: від планування до зведення покрівлі.
Інструкція
1
Визначте час року для проживання в будинку. Якщо ви збираєтеся жити в ньому тільки з середини весни до середини осені, то при створенні планування можна буде знехтувати системою опалення - вона просто не буде потрібно, коли будинок буде пустовать.Еслі ви будете жити в будинку цілий рік, то і опалення, і каналізація, та газопостачання, і гарячу воду, і електрику, - все доведеться врахувати в плануванні. Такий будинок буде дорожче, але довговічніший.
2
Намалюйте план будинку . Зорієнтуйте його з місцевістю, типом ґрунту, сторонами світла і розою вітрів.
3
Виберіть матеріал. Якщо думаєте про міцності і довговічності, то вам підійде цегла. Фахівці радять використовувати при будівництві кілька видів, щоб проявилися всі позитивні якості кожної маркі.Еслі думаєте про дешевизну і термоізоляції, то вибирайте дерево. Основні типи будинків з деревини - каркасний, брущатий і бревенчатий.Каркасний - найдешевший тип, ідеально підходить для будівництва літніх будиночків. Брущаті будинку коштують небагато дорожче і вимагають додаткового захисту стін від вітру. Брусу - найдорожчі. Основа бревенчатого будинку - зруб. При виборі зрубу зверніть увагу, щоб між колодами не було або майже не було зазорів. Так чи інакше, стіни доведеться утеплювати, але через щілини гулятиме протяг.
4
Закладіть фундамент. Розраховувати його потрібно, виходячи з кількості поверхів і ваги будівлі. Під несучими стінами він повинен бути особливо міцним. До низу пласт повинен розширюватися, щоб взимку при обдиманні його не виштовхувала із землі.
5
Зведіть стіни відповідно до задумкою.
6
Зведіть дах. Кращий тип конструкції - високий дах. Ви зможете використовувати горище як мансарда, взимку сніг не буде затримуватися на її схилах. Подбайте про утеплення.
7
Встановіть перекриття, встановіть двері і вікна. Постарайтеся захопити якомога більше сонячного світла, розташовуючи їх більше на півдні, сході і заході будинку .
8
Проведіть оздоблювальні роботи. Керуйтеся власним смаком і розміром гаманця.