Як очистити накип в самоварі. Як позбутися від накипу в самоварі.

Накип з'являється в результаті кип'ятіння неякісної води. Відкладаючись на внутрішніх стінках самовара, вона перешкоджає нагріву. Очистити її можна тими ж засобами, що використовуються для електричних чайників.
Вам знадобиться
  • - засоби для видалення накипу;
  • - лимонна кислота;
  • - лимони;
  • - картопляні очистки;
  • - оцет .
Інструкція
1
Скористайтеся сучасними засобами для видалення накипу. Подивіться в магазинах спеціальну рідину або порошок. На етикетці має бути напис «Для видалення накипу з чайників». Те, що використовується для посудомийних або пральних машин не підійде. Прочитайте інструкцію по застосуванню і дотримуйтесь зазначених рекомендацій. Після того як рідина із засобом скипить, дайте їй трохи постояти, потім злийте і обполосніть самовар чистою водою.
2
Налийте в наповнений самовар пляшечку оцтової кислоти. Воду нагрівайте приблизно до 60 градусів. Слідкуйте, щоб вона не закипіла. Залиште на годину, після чого вилийте воду і промийте самовар. Не використовуйте агресивніші кислоти - це небезпечно для здоров'я. По-перше, будуть виходити токсичні пари, а по-друге, можуть залишитися частинки кислоти на стінках самовара, що може викликати отруєння.
3
Візьміть 30 г лимонної кислоти і висипте її в самовар. Закип'ятіть воду і залиште на 12 годин, щоб вся накип роз'їла. Ретельно промийте самовар по закінченню часу чистою водою без миючих засобів.
4
Наріжте 3-5 лимонів і помістіть їх в самовар. Залийте водою і поставте кип'ятити. Лимони діють приблизно так само, як і кислота, - накип відійде зі стінок через 10-12 годин. Вам залишиться лише обполоснути ємність.
5
Очистіть кілька кілограмів картоплі, очищення ретельно промийте під проточною водою і помістіть всередину самовара. Залийте теплою водою і поставте кип'ятити. Залиште на кілька годин, потім почистіть стінки содою і губкою.
Зверніть увагу
Не намагайтеся видалити накип ножем або металевою щіткою - ви пошкодите поверхню металу.
Корисна порада
Після використання хімічних засобів обов'язково прокип'ятіть чисту воду в самоварі, повторно промийте його. Тільки після цього можете приступати до чаювання.