Як визначити майбутню професію тестом. Як опредилить свою професию спомощью тес.

Тест на вибір професії можна пройти як в кадровому агентстві, так і просто в мережі, в онлайн-режимі, оскільки вони досить популярні. Існує практика тестування на вибір професії серед старшокласників - цим нерідко займаються шкільні психологи. Суть тесту не в тому, щоб чітко вказати, яку професію вибрати, а в тому, щоб задати потрібний напрямок.
Інструкція
1
Сам по собі тест на вибір професії може бути як коротким, що складається з 20 питань, так і довгим, що включає в себе блоки питань про ваших інтересах, ваш характер, логічні запитання. У першому випадку він просто допоможе вам віднести себе до "технарям" або "гуманітаріям" - не більше. У другому випадку тест зможе визначити ваші сильні і слабкі місця, то, до чого ви схильні.
2
Ніякої тест не дасть вам однозначних орієнтирів. Як правило, його результат - це якась група професій, в яких ви теоретично можете досягти успіху. Наприклад, педагогічні професії. Чи професії, пов'язані з організацією людей, процесів. Більш чітко для себе кожен вибирає сам, тим більше, що з плином часу з'являються все нові професії.
3
Вперше тест на вибір професії найкраще пройти в старшій школі. Це особливо важливо для тих, хто не може визначитися, в який вуз йому чинити. Однак людина і її пріоритети міняються, тому навряд чи варто думати, що освоєна в вузі спеціальність дійсно виявиться вашим покликанням і буде їм все ваше життя. Варто пройти тест на вибір професії та на старших курсах вузу, тоді, коли ви почнете шукати першу роботу. Може з'ясуватися, що ваша спеціальність вам не так вже цікава і не так вже підходить. Зрозуміло, це не привід для паніки: поки ви молоді, ви легко можете "піти" в якусь суміжну область, освоїти з нуля іншу професію або навіть отримати другу вищу освіту.
4
Нерідко буває так, що людині з досить великим досвідом роботи здається, що в своїй професії він досяг "стелі", і що вона вже не так цікавить його, як колись. В такому випадку тест на вибір професії теж може бути корисним: він може підказати, в якому іншому напрямку варто рухатися, наскільки змінилися ви і ваші уподобання.
5
Пройти тест на вибір професії найпростіше в інтернеті, такі тести викладені на багатьох сайтах. Але якщо ви не дуже задоволені результатом, або якщо тест здався вам примітивним, то можна звернутися в кадрове агентство або в Центр профорієнтації при МГУ ("Центр тестування і розвитку" Гуманітарні технології "). Як правило, пройти тест можна за невелику плату.
Проблема вибору для себе майбутню професію встає рано чи пізно перед кожним школярем. Добре, якщо молода людина серйозно замислюється про це, а не йде просто туди, куди йдуть друзі, або куди його готові "прилаштувати" батьки. Вибираючи професію та навчальний заклад, варто продумати все до дрібниць і постаратися уникнути можливих помилок.
Інструкція
1
Чітко визначте сфери своїх інтересів. В якій області вам було б цікаво розвиватися і чим ви могли б займатися все життя? Пам'ятайте, що майбутня професія буде займати значну частину вашого часу в житті.
2
Зважте різні мотиви придбання тієї чи іншої професії. Визначте для себе, що вам дійсно важливо, а чим ви можете пожертвувати: престиж, заробітна плата, захопленість даною справою, судження батьків/друзів, готовність докласти багато зусиль до отримання саме цієї професії.
3
Пройдіть спеціальні тести на профорієнтацію. Це можна зробити самостійно (в Інтернеті або за допомогою виданих збірок) або скористатися послугами психолога. Тести не тільки виявляють ваші схильності до тієї чи іншої професії, а й визначають ваші риси характеру, сумісні або несумісні з даною справою.
4
Якщо ви більш-менш визначилися зі списком можливих професій, ретельно проаналізуйте кожну з них, знайдіть про кожну якомога більше інформації. Якщо вас приваблює романтика геології, прикиньте, чи зможете ви жити в похідних умовах, зриватися в тривалі відрядження? Якщо ви хочете стати гідом-екскурсоводом, подумайте про те, що це сезонна робота, ви будете працювати влітку - тоді, коли всі відпочивають, а взимку будете жити на зароблене в літній час. Деякі професії майже неминуче ведуть до проблем зі здоров'ям.
5
Вибравши той чи інший рід занять, подумайте ще раз: чи дійсно ви хочете вчитися цьому п'ять років у вузі і присвячувати потім більшу частину часу? Можливо, було б достатньо пройти короткострокові курси або серію семінарів, а серйозну освіту отримати в іншому напрямку. Може бути і навпаки: те, що ви завжди розцінювали як своє просте захоплення (любов до тварин, фотографія), могло б стати для вас справою на все життя, де ви б проявили себе в кращому світлі.
6
Намагайтеся прислухатися до думки батьків і шанованих вами людей, зважувати всі «за» і «проти», вникати, чому вони радять те чи інше. Але рішення про вибір професії приймайте все-таки самостійно. Батькам насамперед потрібно, щоб їхні діти були щасливі, а вибрати нелюбиме заняття на все життя - це щастя не принесе. Приймайте до уваги всі поради, але вибір залишайте за собою.
Корисна порада
Безкоштовний тест з профорієнтації: http://proftester.ru/