Як вирощувати астильбу.

Астільба любима садівниками за свою морозостійкість, невибагливість і тривалий пишне цвітіння. Ця рослина прекрасно переносить тінь і добре росте на вологих ділянках і заболочених місцях. Астільба охоче прикрасить собою берега садового водоймища.
Інструкція
1
Висаджуйте астильбу під вологоємна родючий грунт, багату перегноєм. Ця рослина віддає перевагу півтінь. Якщо ж ви висадіть астильбу на відкритому сонячному місці, то забезпечте їй регулярні рясні поливи. Обов'язково мульчируйте грунт, це дозволить зберегти вологу і запобіжить перегрів коренів.
2
прополювати молода рослина тільки на початку росту, оскільки його кореневища, розростаючись, заглушають бур'яни. Коли астильба відцвіте, їй можна зрізати квітконоси. В кінці сезону зріжте стебла на рівні ґрунту і зробіть мульчування рослини грунтом або торфом.
3
Астільба вважається морозостійким рослиною, однак її кореневище схильне виростати вгору і оголятися. У зв'язку з цим старі кущі в морозну і малосніжну зиму можуть вимерзати. Для збереження рослини виробляєте передзимового мульчування. Додатково вкривайте його ялиновим лапником або іншими матеріалами.
4
Чи не вирощуйте астильбу на одному місці більше п'яти років. Регулярно омолоджуючі плантації, розбиваючи на кілька частин, так як одревесневшие кореневища розділяються з великими труднощами. Проводьте поділ ранньої восени або навесні, рассажівая отримані ділянки в родючий пухкий грунт. Уже на майбутній рік астильба, яка легко переносить омолоджуючу поділ, порадує вас активним ростом і цвітінням.
5
Найзручніший спосіб розмноження квітки - поділ кореневищ. Розріжте кореневище на частини, що мають хоча б єдиний відцвілий стебло, в основі якого є заміщають нирки. Можна брати і ті частини кореневищ, на яких відсутні відцвілі стебла, так як на них є «сплячі» нирки, готові дати навесні молоді пагони. Однак на наступний рік такі рослини швидше за все не зацвітуть.
6
Можна розмножувати астильбу насінням. Висівають їх в лютому або березні, розсипаючи на поверхню зволоженою грунту, і прикривайте плівкою. Дрібні сходи з'являться вже через 2 - 3 тижні. Не давайте грунті пересихати, регулярно зволожуючи її. Наприкінці весни висаджуйте підросли сіянці у відкритий грунт. Не забувайте поливати і підгодовувати їх в період приживання на постійному місці.