Як вивчити бухгалтерію самостійно.

Бухгалтерський облік - досить складна, але зручна система збору та аналізу отриманої інформації. Кожне підприємство, яке здійснює господарську діяльність на території РФ, має здійснювати облік усіх операцій. Саме тому керівники компаній прагнуть освоїти ази бухгалтерії.
Вам знадобиться
  • - план рахунків;
  • - кодекси РФ;
  • - ПБО;
  • - інформаційно-правовий портал "Гарант".
Інструкція
1
Весь бухгалтерський облік заснований на кодексах Росії, найголовніший з яких - податковий. Тому почніть вивчення цієї системи з законодавчих актів. Особливу увагу приділіть ПДВ та податку на прибуток. Обов'язково ознайомтеся з редакцією «Положення з бухгалтерського обліку».
2
Облік здійснюється за допомогою плану рахунків, який включає вісім розділів (витрати на виробництво, розрахунки і т.д.). Для вивчення придбайте редакцію з останніми змінами.
3
Навчіться складати кореспонденції рахунків, тобто бухгалтерські проводки. Кожна з них має дебет і кредит. Щоб ви зрозуміли сутність складання проводок, ознайомтеся з активними, пасивними та активно-пасивними рахунками.
4
Під час навчання користуйтеся інформаційно-правовими порталами «Гарант» і «Консультант». Навіть якщо ви використовуєте книги, перевіряйте ще інформацію за допомогою вищеназваних інтернет-систем. Пам'ятайте, що закони змінюються регулярно, а книга може бути здана в тираж рік тому, таким чином, вся інформація, зазначена в ній, є застарілою і недостовірною.
5
В даний час в організаціях облік ведеться за допомогою автоматизованих програм. Тому постарайтеся освоїти бухгалтерську програму, яка називається 1C. Якщо ви не зможете впоратися самі, походіть на курси, які тривають не більше двох тижнів.
6
Навчіться складати податкові звіти. У цьому вам допоможе Податковий кодекс, саме в цьому нормативному документі ви зможете переглянути усі ставки, терміни подання звітності та порядок розрахунку внесків до бюджету.
7
Самостійно вивчити бухгалтерський облік досить складно, тому постарайтеся пройти курси або попросіть знайомого бухгалтера допомогти в складних ситуаціях і незрозумілих моментах.