Як вибрати музичний центр ?

На даний час акустична система є обов'язковим атрибутом практично будь-якого житлового приміщення. Джерелом звуку в квартирі може бути магнітола, ресивер, тюнер. Але наявність музичного центру забезпечить кращу якість звуку. Сьогодні в магазинах представлена величезна кількість різноманітних моделей музичних центрів. Для того щоб не загубитися в цьому розмаїтті і не купити «кота в мішку», ви повинні пам'ятати про наступні радах.
Інструкція
1
Музичні центри можна розділити на три категорії: • Мікро-система. Стандартно такі музичні центри оснащені однією касетної декою, CD-програвачем, FM тюнером. При малих габаритах вони можуть бути досить функціональними. Потужності таких пристроїв може вистачити для невеликих приміщень, наприклад, для кухні. • Міні-система зазвичай оснащена CD-ченжер, двома касетними деками. Такі моделі можуть підтримувати багатоканальний звук і мати акустичну систему. Міні-системи підходять для побутових приміщень. • Міді-система представлена з декількох компонентів. Кожен компонент - це окремий блок, наприклад, підсилювач, CD-ченжер або FM тюнер. Такі музичні центри використовують любителі якісного звуку.
2
Спершу вам потрібно звернути увагу на якість відтворення звуку. У дешевих моделях зазвичай використовуються недостатньо потужні підсилювачі і досить проста акустика, які негативно впливають на якість звуку. Але дорогі моделі забезпечують високу якість звуку, за рахунок більш потужних підсилювачів, якісних CD-транспортів, касетних дек, оснащених системою шумозаглушення. Багато моделей можуть мати звукові процесори, які дозволяють створювати звукову атмосферу різних приміщень, еквалайзери, призначені для зміни частотних характеристик. В деяких музичних центру х можуть бути вбудовані процесори, які застосовуються при створенні домашнього кінотеатру.
3
CD-програвачі можуть бути розраховані на 1-5 компакт-дисків. Музичні центри, оснащені CD-ченжер, вважаються більш зручними, так як ви зможете перемикати диски, використовуючи пульт дистанційного керування.
4
Також необхідно звернути увагу на можливість програвання MP3 формату, так як це дозволить вам розміщувати більше музики на звичайному CD диску.
5
Наявність еквалайзера дозволить вам налаштувати звук «під себе». Чим більше смуг має еквалайзер, тим краще. Багато моделей музичних центрів мають можливість програмної настройки еквалайзера, збереження і завантаження установок.
6
Деякі тюнери можуть працювати в декількох діапазонах. Але ця характеристика не має великої ролі, тому що більшість людей слухають радіостанції тільки в FM діапазоні.
7
Музичні центри можуть бути оснащені караоке. В комплекті обов'язково повинен бути диск, який містить російські та зарубіжні пісні.
При покупці музичного центру слід звернути увагу на ряд характеристик, які зумовлюють якість звуку і зручність використання апаратури. Вибір звукової системи слід виробляти, оцінивши використовуване приміщення для прослуховування музики і визначивши свої побажання щодо якості звучання, якого ви хочете добитися.

Мета покупки

Перед придбанням музично центру визначте мету його покупки. Подумайте, чи є у вас якісь побажання щодо якості звучання пристрою, наявності додаткових звукових режимів і потужних показників колонок. Також слід подумати і про носіїв інформації, які ви будете використовувати для прослуховування музики. Деякі музичні центри можуть відтворювати диски певного формату (наприклад, Blu-ray), а також робити зчитування зі знімних носіїв інформаціі.Решіте, будете ви використовувати музичний центр щодня в якості програвача фонової музики або ви будете включати пристрій для проведення заходів та танцювальних вечірок .
Залежно від цілей використання пристрою ви зможете визначитися з приблизною потужністю потрібного вам устаткування, від якої залежить і ціна.

Визначення підходящого типу музичного центру

Існують деякі класифікації музичних центрів, які визначають функціонал всієї звукової системи. Перша група включає в себе міні-системи, які будуть мати найменшу вартість. Дані пристрої займають мінімальну кількість місця в приміщенні, забезпечуючи гідне звучання. Міні-системи мають спеціальні функції для обробки та покращення якості виведеного звуку. Такі музичні центри мають потужність до 100 Вт на одну колонку і підтримують такі технології, як Dolby Pro Logic. Серед даної групи пристроїв слід відзначити моделі від виробників Samsung, LG, Technics, AIWA і т.п.Мікросістеми займають ще менше простору в квартирі і з легкістю вписуються в будь-який інтер'єр. Потужність таких пристроїв не перевищує 40 Вт на один канал. Даних характеристик вистачить для якісного прослуховування музики в невеликій квартирі. Хороші пристрої в даному сегменті представлені фірмами Yamaha, Panasonic, LG і Kenwood.Міді-системи представлені в найвищому ціновому діапазоні серед всіх музичних центрів. Вони володіють потужними характеристиками звучання, мають якісне програмне забезпечення, яке дозволяє зробити звук максимально чистим і гучним. Зазвичай такі пристрої займають багато простору і придатні для установки у великих приміщеннях. Ціна міді-систем висока, проте функціонально вони перевершують інші пристрої більш низького цінового сегмента.
Якісні пристрої пропонують такі фірми, як Yamaha, Samsung, Kenwood, Technics.

Додаткові параметри

При покупці зверніть увагу на кількість динаміків в системі, а також комплектацію пристрою і наявність додаткових режимів, що дозволяють удосконалити звук (наприклад, Surround Sound або Dolby Surround). Вивчіть функціонал обираного пристрої, наявність необхідних портів для підключення знімних носіїв. Важливим фактором стане наявність в музичному центрі еквалайзера, сабвуфера (для посилення звуку) або режиму караоке.