Як відіпрати канцелярський клей. Як прибрати супер клей якщо він пролився на руку.

Канцелярський клей добре підходить для склеювання паперу, картонних виробів і навіть тканини. Але при роботі з ним треба бути дуже обережним - володіючи рідкої консистенцією, він легко може пролитися і забруднити не тільки руки, а й одяг.
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - рідина для зняття лаку;
  • - димексид.
Інструкція
1
Канцелярський клей є самим нешкідливим видом клею з усіх існуючих. Тому плями після нього видаляються найлегше.
2
Якщо на вашу улюблену річ потрапила крапля клею, видаліть спочатку основну його масу. Для цього покладіть постраждалу одяг у морозильну камеру на кілька годин. Після того як клей міцно замерзне, відскребіть застиглу клейку масу ножем.
3
Потім приступайте до видалення наслідків. Замочіть річ на півгодини в теплій воді, а потім виперіть на звичайному для даної одягу режимі прання. Потім дістаньте її і просушіть. При пранні і замочуванні не використовуйте дуже гарячу воду. Ваша тканину може не перенести ще й цього випробування і злиняти.
4
Якщо це не допомогло, скористайтеся засобом для зняття лаку. Але тільки тим, у складі якого відсутня ацетон. Налийте кілька крапель на пляму і залиште на 7-10 хвилин. Після цього виперіть одяг в мильному розчині. Слід зазначити, що використовувати цю речовину варто тільки на нелинючі тканини, інакше можна ще більше зіпсувати постраждалу річ.
5
Пляма можна вивести також засобом під назвою «Димексид» (99%), яке продається в звичайних аптеках. Добре намочіть їм ватку і промокніть їй пляма, потім виперіть одяг. Він відмінно впорається з клеєм і не зіпсує тканину. Єдина обережність - не відкривати його без гумових рукавичок на руках, інакше можна отримати на шкірі опіки.
6
Побачивши на своєму одязі краплю від канцелярського клею, не тягніть час. Чим швидше ви приступите до його видалення, тим більше шансів повністю позбавитися від некрасивого плями.
7
Працюючи з клеєм наступного разу, дотримуйтеся обережності. Наприклад, надіньте старий одяг, який не шкода буде забруднити і викинути. Або укрийте коліна і рукава будь-якою тканиною, щоб не забризкати їх клеєм.