Як написати бізнес-план для салону краси. Як рекламувати свої послуги.

Відкриваючи свою справу, бізнесмен зазвичай хоче домогтися успіху. Бізнес-план в цій ситуації необхідний, оскільки дозволяє тверезо оцінити свої можливості і зіставити їх з передбачуваними витратами. Крім того, він нерідко потрібно для отримання кредитів і субсидій, особливо якщо вони розподіляються на конкурсній основі. Салони краси - досить популярний бізнес, конкуренція досить висока, тому до складання бізнес-плану необхідно підійти дуже серйозно.
Вам знадобиться
  • - статистичні дані по району;
  • - оцінка стану ринку;
  • - дані про вартість перукарень та інших послуг;
  • - дані про середній рівень заробітної плати в цій сфері;
  • - вартість оренди, ремонту приміщення та обладнання.
Інструкція
1
Оцініть ринок. Дізнайтеся, скільки салонів краси вже є в тому районі, де ви припускаєте відкривати свій, які послуги і за якими цінами вони надають. Найбільш успішні підприємства цієї сфери мають сайти або хоча б сторіночки, де можна знайти всю необхідну інформацію про їхню діяльність. Відвідайте деякі салони. Якщо немає можливості побувати скрізь, зайдіть в найбільш і найменш популярні. Зверніть увагу не тільки на перелік послуг і ціни, погляньте також на обладнання та оцініть вміння персоналу спілкуватися з клієнтами.
2
Якщо ви збираєтеся відкривати салон в невеликому населеному пункті, оцініть середній рівень доходів жителів. Дані можна взяти у відділі статистики місцевої адміністрації, ця інформація не є закритою. Може вийти так, що якісь послуги, які ви хотіли б запропонувати, виявляться не по кишені вашим потенційним клієнтам. Для великого міста цей момент не так важливий, оскільки в хороший салон заможні клієнти приїдуть навіть з іншого району. Процедури, які надає салон краси, можуть бути іміджевими, медичними та релаксаційним. Визначте пріоритети та можливі поєднання.
3
Доглянете приміщення. У відділі управління муніципальним майном дізнайтеся, хто його господар, а також вартість оренди. Якщо ви хочете отримувати гарний прибуток, приміщення має бути досить просторим. Врахуйте, що органи санепіднагляду вимагають наявності неробочих приміщень, які ніякого доходу не дають. Площа в 120-180 кв.м при належній організації роботи дозволить отримувати солідний прибуток, і в той же час вам не доведеться платити зайву орендну плату.
4
Визначте, які ж зали будуть у вашому салоні. Обов'язково повинен бути зручно облаштований хол, де відвідувачі можуть спокійно почекати своєї черги. Там можна влаштувати невеликий магазинчик супутніх товарів. Ви можете організувати його самі або здати площу в суборенду. Крім того, в салоні повинні бути перукарський зал, манікюрний і педікюрний кабінети (їх можна поєднати), косметологічний, масажний, солярій і т.д. Розмір їх залежить від кількості і габаритів обладнання, популярності тієї чи іншої послуги та ряду інших факторів. Крім усього іншого, необхідно дотримуватися санітарних норм, а вони для салонів краси досить жорсткі. До допоміжних приміщень належать кабінет завідуючої, склади, стерилізаційні, кімната відпочинку персоналу. Вони менші за розміром. Внесіть назви і метраж приміщень в список.
5
Складіть таблицю місячного доходу. У перший стовпець впишіть назви послуг, в інші - їх щоденна кількість, планову завантаження, ціну, місячну виручку, витрати матеріалів у відсотках і в одиницях оплати, прибуток. При ціноутворенні орієнтуйтеся на те, що ціна повинна бути вище собівартості на чверть або більше.
6
Таку ж табличку складіть для розрахунку оплати персоналу. Внесіть в неї назви спеціальностей, оплату (вона може бути у вигляді окладу, відсотків з обороту або змішаної), приблизну суму оплати, кількість фахівців кожного профілю і загальну суму витрат по кожній статті.
7
Порахуйте загальну суму витрат на експлуатацію на момент, коли салон вже почне працювати. Сюди входять зарплата персоналу, комунальні платежі, організація реклами, закупівля витратних матеріалів.
8
Визначте суму витрат на організаційному етапі. Сюди включаються витрати на проект, ремонт, оренду, обладнання (не тільки покупку, але і установку), меблі, стартові витратні матеріали, рекламу і зарплату персоналу на цей час. Не виключено, що частину витрат вам зможуть компенсувати з орендної плати. Це питання знаходиться у відання органів місцевого самоврядування, його необхідно з'ясувати у відділі управління муніципальним майном. Там же можна з'ясувати умови передачі муніципального приміщення у власність.
9
Порахуйте всі витрати. Крім уже згаданих статей, туди входять ще податки і зарплата допоміжного персоналу, якщо ви не включили її в загальну табличку. Вкажіть термін окупності салону . Зазвичай для отримання субсидій, які виділяються на підтримку малого та середнього бізнесу з регіональних або місцевих бюджетів, потрібно скласти загальну таблицю, в одній графі якій пишуться статті витрат, як то зарплата основного і допоміжного персоналу, податки. орендна плата, матеріали, госпвитрати, реклама. Підрахуйте загальну кількість витрат і термін окупності вашого салону краси.
10
При остаточному оформленні бізнес-плану салону краси вкажіть цілі і завдання вашого бізнесу. Визначте розрахунковий період (для якого ви складали всі розрахунки). Відкриватися ваше підприємство може поетапно, це також необхідно вказати в бізнес-плані. Внесіть в цю частину документа витрати і доходи на кожен період. Повинні бути і дані для всього періоду організації підприємства.
Корисна порада
Для участі у конкурсній процедурі на отримання бюджетної субсидії не завжди потрібен докладний бізнес-план. У документі, який надається до Фонду розвитку малого та середнього бізнесу або у відділ економіки муніципального освіти, необхідно буває вказати мету і завдання підприємства, дані приміщення, вартість його реконструкції, оренди та комунальних послуг, загальну суму витрат на стартовому етапі, кількість персоналу і витрати на зарплату. В організації, яка надає такі субсидії, зазвичай є і зразок документа.