Як організувати роботу преси.

Для просування продукції компанії на ринку, створення і зміцнення іміджу фірми необхідно успішна взаємодія з пресою. Тому в штаті багатьох компаній з'являються фахівці, відповідальні за організацію роботи зі ЗМІ. В арсеналі їх роботи безліч технологій, що дозволяють успішно вирішувати конкретні комунікаційні завдання.
Інструкція
1
Не турбуйтеся, якщо ви працюєте в PR-відділі маловідомої фірми, і вам належить розкручувати її з нуля. Грамотна організація PR-компанії принесе не тільки грошову вигоду, а й моральне задоволення від цікавої роботи. Виберіть певний формат заходів для преси : прес-брифінг, круглий стіл, прес-конференція, прес-ланч, прес-тур, інтернет прес-конференція, дні «відкритих дверей» та ін.
2
Якщо компанія запускає великий об'єкт, здійснила вдалу операцію або виникла необхідність оперативного висвітлення кризової ситуації, то заходом для преси може бути прес-брифінг. Проведіть його за певним сценарієм: 1-2 представника компанії виступають з доповідями перед запрошеними журналістами, роблять коротку заяву і відповідають на запитання.
3
Організуйте «круглий стіл» для презентації проекту, розробки або дослідження, цікавого не тільки для вузького кола осіб. Запросіть аналітиків, незалежних експертів, партнерів. Формат «круглого столу» передбачає вільне спілкування на соціально-значиму тему. Журналісти підготують оглядові матеріали, тим самим підвищивши експертний статус вашої компанії.
4
Проведіть прес-конференцію, якщо необхідна презентація великого обсягу інформації. У залі строго розташовуються місця для президії з доповідачами і навпаки - місця для журналістів. Як правило, прес-конференція триває 50-60 хвилин. Півгодини виступають фахівці різного рівня, далі йдуть питання і відповіді. Модератор коригує хід цього заходу.
5
Дайте можливості журналістам у неформальній обстановці задавати питання представникам компанії, запросивши їх на прес-ланч. Рівносторонньо обговорення різних питань, пов'язаних з компанією, відбувається під час сніданку чи обіду. В рамках даного заходу для преси можна організувати серію міні-інтерв'ю.
6
Отримайте більш широке охоплення учасників обговорення теми, організувавши інтернет прес-конференцію. В результаті вдається дізнатися інтерес до компанії різних соціальних верств, в різних регіонах. Перелік запитань підготуйте заздалегідь. Щоб доповідачу звертатися до «живих» людям, в залі можуть бути присутні журналісти. Організація PR компанії в даному форматі передбачає відбір питань і контроль їх потоку.
7
Організація роботи із ЗМІ включає проведення прес-турів - поїздки журналістів за рахунок компанії на її об'єкти. Плюсом такого формату є особисте знайомство в неформальній обстановці, проведення фото-сесії, вихід повноцінних матеріалів. Правда, це можуть собі дозволити лише багаті компанії.
8
Організація PR-компанії з метою знайомства з виробництвом, бізнес-процесами, рівнем оснащення і стилем роботи компанії передбачає проведення днів «відкритих дверей». Протягом декількох днів (до тижня) підготовлена людина зустрічає відвідувачів і журналістів, проводить екскурсії, відповідає на запитання. Це ще один захід для преси , покликане створити лояльне ставлення журналістів до компанії.
9
Від того, як журналісти донесуть до мас ідеї компанії, залежатиме її процвітання і успіх. Не скупіться на кошти для організації роботи зі ЗМІ, дружите з журналістами!