Як намалювати Діда Мороза на склі.

Малюнки на шибках - добра новорічна традиція. Колись зображення зайчиків і Снігуроньок, виконані гуашшю, прикрашали вікна квартир і вітрини магазинів. Подібними святковими малюнками можна прикрасити свій будинок і сьогодні. Залучіть до творчого процесу дітей і разом покажіть головного героя свята - Діда Мороза.
Вам знадобиться
  • - гуаш;
  • - вітражні фарби;
  • - фарби для розпису по склу;
  • - контурні фломастери;
  • - трафарети;
  • - листівки;
  • - кисті і спонж;
  • - блискітки;
  • - штучний сніг з спреї.
Інструкція
1
Продумайте ідею малюнка. Вирішіть, де ви розташуєте фігуру казкового діда, яким буде фон. Виберіть колірну гамму. Красиво виглядають синьо-блакитна або червоно-біла розпис. Для більшої декоративності її можна доповнити блискітками або штучним снігом.
2
Якщо ви володієте навичками живопису, можете накидати сюжет самостійно або скористатися ідеєю з плаката або новорічної листівки. Тим, хто не вміє малювати, варто спробувати нанести фарбу за трафаретом. Зразок можна знайти в інтернеті або придбати в магазині товарів для творчості. Ще один варіант - прикріпити готовий малюнок великого розміру із зворотного боку скла, акуратно обвести контури, а після розфарбувати отримані фігури.
3
Оберіть фарби. Для малюнка на склі підійдуть засоби, які після можна буде без проблем змити водою або спреєм для миття вікон. Добре виглядають дитячі вітражні фарби, гуаш, змішана з аквареллю або зубною пастою, спеціальні фарби та фломастери для розпису по склу. Купуйте відповідні кисті або спонж для розфарбовування.
4
Накидайте контури фігур або обведіть їх за трафаретом. Для початку спробуйте нескладну композицію без зайвих деталей. У центрі намітьте фігуру Діда Мороза. Поруч можна зобразити сніговика, ялинку або лісових звіряток. Не перевантажуйте малюнок - двох-трьох персонажів цілком достатньо.
5
Спробуйте намалювати Діда Мороза в анімаційному стилі. У центрі композиції покажіть округлий конус, а поверх нього два кола - менший на більшій. Вийшов силует фігури в довгій шубі. З боків намалюйте два овалу - майбутні руки. Позначте довгу бороду у вигляді полуовала і мішок за спиною. Прорисуйте дрібні деталі - особа, узлісся шуби, рукавиці.
6
Зафарбуйте деталі малюнка вибраними фарбами. Намагайтеся наносити їх щільним рівним шаром без просвітів. Просушіть малюнок і обведіть його контури тонким пензлем з чорною гуашшю або спеціальним фломастером для розпису по склу.
7
Композицію укладіть в рамку з сніжинок або розлучень, що імітують морозні візерунки. Для їх нанесення покрийте скло великими мазками білої фарби, а поверх нанесіть штрихи сухим спонжем. Готовий малюнок можна прикрасити блискітками або штучним снігом з балончика.