Як в Linux встановити програму.

Операційна система Linux з кожним роком збільшує число своїх шанувальників, у неї є маса незаперечних переваг. Але у користувача, що намагається перейти з Windows на Linux, може виникнути безліч складнощів в освоєнні даної ОС. Зокрема, незвичній виявляється процедура установки програм.
Інструкція
1
Основними достоїнствами Linux є висока надійність, стійкість до вірусних і троянських програм, відсутність необхідності купувати ліцензію - переважна частина дистрибутивів Linux і програмного забезпечення поставляється абсолютно безкоштовно. При установці ОС якісь програми ви можете встановити відразу, вибравши їх в процесі інсталяції із запропонованого списку. Інші необхідні програми ви зможете додати після установки Linux.
2
Установка програм в Linux докорінно відрізняється від аналогічного процесу в Windows. Головна відмінність в тому, що встановлена програма є окремим модулем, вона не прописує дані про себе в різні директорії і до реєстру, як це відбувається в ОС від Microsoft. Якщо ви встановили сотню програм, після чого, з якоїсь причини, вирішили перевстановити ОС, вам буде досить просто підключити каталог з уже встановленими програмами. Після цього всі вони знову будуть у вашому розпорядженні. Слід зазначити, що в Linux не прийнято встановлювати заново ОС, при виникненні збоїв її ремонтують.
3
Власне установка програм в Linux може відбуватися двома основними способами - в графічному режимі, тобто з використанням спеціального менеджера програм, і з консолі. Більшість програм в Linux ставляться з розміщених в інтернеті репозитаріїв, тому необхідно підключення до мережі. Для установки програми запустіть менеджер програм, з'явиться список доступних пакетів. Відзначте галочками ті програми, які ви хочете встановити, і запустіть установку.
4
Після початку установки менеджер програм перевірить так звані залежності - тобто визначить, чи потрібно разом з вибраними програмами завантажити ще які-небудь модулі, необхідні для роботи зазначених додатків. Після цього вас попросять підтвердити установку, погоджуйтеся. Установка займає лічені секунди або хвилини, в залежності від розміру програми. Після закінчення процесу з'явиться повідомлення про те, що обрані пакети встановлені, ви можете ними користуватися.
5
При установці з консолі (командного рядка) використовуються спеціальні команди, формат яких залежить від використовуваного дистрибутива. Наприклад, якщо ви працюєте в Ubuntu (Kubuntu), одному з найпопулярніших дистрибутивів Linux, для установки програми вам треба набрати команду apt-get install і вказати ім'я встановлюваного програми. Наприклад, ви хочете встановити браузер Opera, тоді команда буде такою: apt-get install opera. Операційна система сама з'єднається з репозитарием, перевірить залежності. Після підтвердження установки браузер буде встановлений на ваш комп'ютер. Для його видалення необхідно ввести команду apt-get remove opera.
6
В Linux існують і інші способи установки - наприклад, з вихідних кодів. Для новачка це самий складний спосіб, що вимагає певних знань в роботі з даною ОС, тому їм при першому знайомстві з Linux краще не користуватися. На практиці при його освоєнні слід знайти конкретний приклад установки якої-небудь програми саме для вашого дистрибутива і повторити всі описані кроки.
7
Слід зазначити, що користувач, який намагається перейти з Windows на Linux, спочатку може бути дуже розчарований незвичністю даної ОС. Але якщо він все-таки спробує в ній розібратися і попрацює якийсь час, то почне отримувати від роботи з цієї ОС справжнє задоволення. А ще через якийсь час змусити його знову повернутися до Windows буде практично неможливо. При цьому ніщо не заважає мати на комп'ютері і Windows в якості другої системи.
Linux давно перестав бути невідомою системою, доступною тільки для просунутих користувачів. З кожним роком ця ОС набирає все більшу популярність завдяки тому, що вона стає все простіше і простіше. Те ж саме стосується процесу встановлення системи. Кожен сучасний дистрибутив забезпечений власним інсталятором, який по зручності нітрохи не поступається установника Windows, а в чомусь навіть перевершує його.
Вам знадобиться
  • - образ будь-якого дистрибутива Linux;
  • - DVD-болванка.
Інструкція
1
Скачайте образ вподобаного вам дистрибутива, попередньо ознайомившись з відгуками про систему і дізнавшись всі технічні дані. Багато користувачів починають знайомство зі світом Linux з установки Ubuntu, хоча системи сімейства Mandriva і Fedora так само прості у використанні.
2
Запишіть завантажений образ на DVD-диск за допомогою спеціальної утиліти для запису. Добре справляється зі своїми завданнями програма UltraISO, хоча іноді може підійти стандартний менеджер запису дисків систем Windows Vista і Seven.
3
Помістіть диск в привід і перезавантажте комп'ютер. Переконайтеся, що в BIOS у вас стоїть параметр первинного завантаження з CD (Boot Menu - First boot device). Далі установник вам запропонує вибрати мову установки. Залежно від версії дистрибутива буде запущений безпосередньо сам інсталятор, або графічне середовище системи для ознайомлення з роботою Linux. Якщо завантажилася графічна оболонка, то на робочому столі натисніть на ярлик Install.
4
Дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Ви можете встановити систему на самостійно підготовлені розділи диска або вибрати автоматичну розмітку. Після вибору останнього варіанту всі дані на жорсткому диску будуть видалені.
5
Оберіть диск, на який проводитиметься установка, зробіть розмітку (після вибору відповідного пункту) та натисніть на кнопку «Встановити зараз».
6
Вкажіть своє місце розташування і виберіть вашу розкладку клавіатури. Далі вкажіть бажаний логін і пароль. Дочекайтеся закінчення установки, після чого натисніть клавішу «Перезавантажити» і витягніть диск з приводу комп'ютера. Систему можна вважати встановленою.
Корисна порада
Перед видаленням всіх даних на жорсткому диску не забудьте зробити бекап.