Як вибрати літак.

Ті люди, які рідко користуються послугами авіакомпаній або збираються летіти на літаку в перший раз, турбуються про те, як не помилитися у виборі рейсу. Особливо якщо переліт належить багатогодинний і досить виснажливий. Адже хочеться за свої гроші отримати хороші, зручні місця і відмінне обслуговування. Звичайно, всі нюанси врахувати неможливо, але деяка інформація про особливості вибору літаків вам не завадить.
Інструкція
1
Спочатку слід вирішити, яким рейсом ви збираєтеся летіти - регулярним або чартерним. Між ними є велика різниця. Регулярні рейси літають за розкладом, навіть в тому випадку, якщо пасажирів в літаку виявляється мало. Квитки на них можна придбати заздалегідь. Причому, можливі самі різні знижки і різні тарифи.
2
Чартерні рейси скоюють літаки, заброньовані туристичними компаніями. Вони можуть змінювати розклад вильотів і нерідко затримуються, т.к. отримують дозвіл на виліт в проміжках між вильотами регулярних рейсів. На рейсах, що не вважаються елітними, немає великої різноманітності в їжі, напоях та інших послугах. Але до переваг такого роду польотів можна віднести відносну дешевизну квитків і відправлення в такі місця, в які немає регулярних маршрутів.
3
Зробити вибір оптимального рейсу можна, знаючи, що значать ті чи інші літери на розкладі літаків. За ним ви визначите, яке обслуговування передбачається при польоті. В літаку з літерою Р вас будуть обслуговувати за вищим розрядом (супутникові телефони, спальні місця, індивідуальні монітори і ін.). F - це перший клас; А - теж, але тут можливі знижки. Літерами J, C, D позначають бізнес-клас (покращений, звичайний і зі знижкою). Літера W присвоюється поліпшеному економічному класу. Зазвичай в цьому випадку передбачається наявність більшої відстані між рядами крісел. К, S - це економ-клас з фіксованим тарифом. Літери B, H, L, M, Q, T, V, Y присвоюються економ-класам зі знижками. По буквах або малюнкам ви можете визначити і спосіб харчування на борту. В - сніданок; L, D - обід і вечерю; S - холодні закуски, Х - багаторазове харчування.
4
Комфортність і ступінь обслуговування багато в чому визначають ціну на рейс. Крім того, в найбільш вигідному положенні ви опинитеся, якщо заплануєте свій політ заздалегідь і забронюєте квиток. Правда, деякі компанії знижують ціни в день польоту. Але немає ніякої гарантії, що якщо ви затягнете до останнього, то зможете купити квиток, адже їх можуть і розібрати й раніше.
5
Вибрати найбільш зручне для вас місце в літаку можна по-різному. По-перше, існують буклети зі схемами компоновки салону того чи іншого літака авіакомпанії. По-друге, схему салону можна попросити в авіакасі, де ви будете купувати квиток. І, нарешті, в інтернеті є сайти, на яких викладена інформація про плюси і мінуси кожного крісла в літаках всіх фірм і марок. Отримавши цікавлять вас відомості, ви можете купити квиток особисто а авіакасі або скористатися можливістю онлайн-реєстрації з вибором місця.
6
Вибір місця залежить від ваших уподобань та стану здоров'я. Якщо ви хочете в літаку поспати, вибирайте місця, де вас не турбуватимуть - біля стіни. Якщо вас заколисує, найкомфортніше вам буде біля крила. Палити чи ходити в туалет, не заважаючи іншим пасажирам, найзручніше, маючи місце біля проходу. Людині високого зросту варто купувати місце у запасного виходу, де найбільша вільна відстань попереду. А подорожі з дитиною слід вибирати місце на початку салону. Чи буде поруч з вами ілюмінатор, і що може бути з нього видно під час польоту, ви можете визначити, якщо перегляньте схему розташування крісел.
7
Якщо ви купили квиток на якесь місце, але воно виявилося для вас незручним, то в разі наявності вільних місць в салоні ви можете попросити стюардесу вас пересадити. Найчастіше такі прохання задовольняються.