Як розфарбувати яйця. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Світле Христове Воскресіння - свято, що йде корінням в минуле. З давніх часів дотримується традиція: збиратися за святковим столом, щоб покуштувати великодні частування. В цей день прийнято дарувати один одному і фарбовані яйця .
Вам знадобиться
    • - варені яйця;
    • - харчові барвники;
    • - пензлики різних розмірів;
    • - акварельні фарби;
    • - ціла шкаралупа від яєць.
Інструкція
1
Як з самим святкуванням, так і з процесом фарбування яєць пов'язано безліч народних повір'їв. Наприклад, фарбувати яйця прийнято в останній четвер перед Великоднем; за церковними канонами, він називається «Чистий».
2
Призначені для фарбування яйця необхідно зварити. Щоб під час цього процесу шкаралупа яєць не лопнула, потримайте їх близько години в теплі або залиште на день при кімнатній температурі. У каструлю з водою додайте одну столову ложку солі.
3
Перед фарбуванням протріть варені охолоджені яйця спиртом або мильним розчином - фарба буде лягати рівно. Фарбуйте яйця тільки спеціальними харчовими барвника або натуральними органічними компонентами, особливо якщо вони будуть подані як частування.
4
В старовину яйця не просто фарбували, а розписували спеціальними символами. Сьогодні на будь-якій кухні можна знайти цілий арсенал засобів для прикраси пасхальних яєць. Через велику кількість такого товару секрети виготовлення справжньої писанки призабуті.
5
Прикрашати старовинної розписом можна видуті яйця . Щоб звільнити шкаралупу від вмісту, проткніть в ній два отвори вістрям голки - одне навпроти іншого. Потім видувайте вміст в один з отворів на тарілку - білки і жовтки знадобляться для випічки.
6
Існують певні правила розпису яєць. Всі елементи орнаменту повинні розташовуватися згідно чіткою схемою, так як яйце вважається символом самого Всесвіту. Природні явища тісно взаємопов'язані і не повинні порушуватися. Кожен елемент - це теж символ. Наприклад, намальована на яйці гілка сосни - здоров'я, голуб - душа, сіточка - доля, дубок - сила, точки і ягідки - родючість, вершки - любов, квіточки - дівоцтво.
7
Отже, приготуйте пензлики різних розмірів, гуаш або акварель і висушену шкаралупу. Акуратно тримайте її в руці або поставте в спеціальну підставку - шкаралупу легко розчавити. Вмочіть пензлик в червону фарбу і намалюйте посередині ромб. Слідкуйте, щоб кисть була напівсухий, інакше фарба стікатиме, і ви зіпсуєте малюнок.
8
Поверх ромба намалюйте промінчики сонця - вони можуть бути жовтими або теж червоними. Все це символ долі прижиттєвої, промінчики білого кольору - доля, яка будується на небі. Під ромбом намалюйте гілочку із зеленими листочками. Слідкуйте, щоб всі лінії були рівними, чіткими і яскравими.
9
Намалюйте весняний букет. Жовта точка і білі пелюстки - ромашки. Додайте до них блакитні волошки і сині незабудки, зелене листя. Розпишіть все яйце так, щоб не залишилося вільного місця; намагайтеся, щоб квіти виглядали нехаотічно і як би букетом.
10
Підготуйте такий символічний подарунок близьким людям і своїм друзям. Ще такі писанки вішали на ниточку - вони служили символом благополуччя родини.