Як вибрати ручний плиткоріз.

Ручний плиткорез відноситься до одного з найпростіших пристосувань, які використовуються під час укладання плитки. Він в основному призначений для прямої різання. Є кілька моментів, на які треба звернути увагу при виборі цього будівельного інструменту.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з виходом в інтернет;
  • - керамічна плитка.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до вибору моделі ручного плиткорез а, оцініть обсяг передбачуваної роботи. Якщо він невеликий, не прагніть купувати дорогий інструмент, а придивіться до демократичним варіантам. Крім того, спочатку купите плитку, так як від її технічних характеристик (в першу чергу від розміру і товщини) залежатиме підбір знаряддя для різання цього будівельного матеріалу.
2
Зверніть увагу на переміщення резцедержателя плиткорез а по напрямних. Якщо потрібна точна різка, не беріть інструмент, в конструкції якого використовуються пластикові кільця. Краще придбайте пристрій з резцедержателем, переміщається на підшипниках. Такий механізм забезпечить плавність ходу і прямий, точний розріз. А це, в свою чергу, дозволить зменшити кількість браку, тому що плитка буде ламатися строго по прокресленою лінії.
3
Майте на увазі, що станина повинна бути міцною і жорсткою, щоб не було амортизації при розколюванні плитки. Якщо каркас виготовлений з тонкої сталі, він буде під час роботи гнутися, пружинити при натисканні. В результаті інструмент не зможе з першого разу розколоти плитку. А крім того, при підвищеному навантаженні така підстава швидко прийде в непридатність. Ручка теж повинна бути достатньо міцною, так як при роботі з керамогранітом потрібен потужний важіль для натискання.
4
Вибирайте інструмент досить довгий, щоб можна було різати не тільки настінну, але і підлогову плитку. Якщо вам будуть необхідні круглі отвори, придивіться до моделей з циркулем («балеринки»). Не завадять і додаткові опції, наприклад, настройки по товщині плитки, які обмежують хід сколюючої лапок, вимірювальна лінійка і т.д.
Корисна порада
Запам'ятайте, що ручні плиткорізи призначені для роботи з плиткою, товщина якої не більше 1,5 см. А інструменти для різання, чия довжина не перевищує 40 см, розраховані на товщину близько 8 мм.