Як обладнати тераріум.

Тераріум представляє з себе ємність для утримання тварин - комах, рептилій, амфібій та інших безхребетних. Обладнати тераріум необхідно з урахуванням особливостей природного місця існування його мешканця.
Вам знадобиться
  • - тераріум;
  • - грунт - річковий пісок, каміння, земля, торф, тирса, солома;
  • - ультрафіолетові, інфрачервоні лампи для рептилій;
  • - мат з електричним обігрівом, обігрівальний кабель або обігрівальна плата;
  • - термометр;
  • - гідрометр;
  • - предмети декору, рослини.
Інструкція
1
Підберіть тераріум для вашої тварини. Бажано, щоб його стінки були виконані зі скла. Враховуйте, що горизонтальні тераріуми підходять для тварин, що мешкають на відкритих просторах, а вертикальні - для живуть на деревах, схилах гір. Розмір тераріуму повинен бути в 3-5 разів більше розміру його мешканця.
2
Підготуйте грунт. Покриття підлоги тераріуму має становити близько 10 см. Для мешканців жарких або сухих країн краще підходить невеликий річковий пісок, змішаний з камінчиками і шматочками землі. Для тварин, що віддають перевагу вологий холодний клімат, застеліть підлогу торфом або лісовий грунтом, тирсою, соломою.
3
Подбайте про освітлення тераріуму. На кришку над передньою стінкою помістіть софітних або неоновий світильник. Також можна використовувати ультрафіолетові та інфрачервоні лампи. Не забувайте міняти ультрафіолетову лампу раз на рік. У зоомагазині можна придбати спеціальну лампу для рептилій.
4
Слідкуйте за температурою в тераріумі. Періодично відключайте лампи, щоб не перегріти вихованця. Для теплолюбних тварин необхідно подбати про додаткове обігріві підлоги. Це можна здійснити за допомогою мату з електричним обігрівом, огрівальної плати або, що найбільш переважно, обігрівального кабеля. В літній час виставляйте тераріум на сонці.
5
Звертайте увагу на вологість повітря в тераріумі. Щовечора оббризкуйте грунт і листя рослин водою з дрібного розпилювача. Вологість повітря повинна бути близько 70-90%. Обладнайте тераріум термометром і гидрометром.
6
Задекоріруйте тераріум великими каменями різної форми, шматочками дерев, корою, гілками, суками. З дерева або гіпсу спорудіть норки, тераси, мости, будиночки для тварин. Помістіть невеликі горщики з невибагливими рослинами. Встановіть в тераріумі годівницю для його мешканців, ємність з водою.