Як організувати мережу.

У наш час майже в кожному будинку є комп'ютер, а іноді навіть не один. І багатьох цікавить, чи можна організувати мережа між усіма комп'ютерами в квартирі. В цьому немає нічого складного, сучасні технології дозволяють створювати достатньо великі мережі з використанням мінімальної кількості пристроїв, при цьому практично не вкладаючи фінансові кошти.
Вам знадобиться
  • Свитч/Роутер/Маршрутизатор
  • Кілька комп'ютерів/ноутбуків
  • Мережеві кабеля c RJ-45
Інструкція
1
Для початку визначтеся, скільки комп'ютерів перебуватиме у вашій мережі. Виходячи з простої математики: 1 комп'ютер дорівнює одному слоту в свіч, придбайте свич на певну кількість портів.
2
Щоб виключити зайві витрати на мережеві кабелю, продумайте місце установки свіча. Приміром, якщо вам потрібно підключити три комп'ютери, два з яких знаходяться на другому поверсі, а один - на восьмому, то найрозумніше свич розташувати саме на другому поверсі будівлі.
3
Безпосередньо подключеніе.Тут все просто: візьміть мережевий кабель потрібної довжини і вставте один його кінець в мережеву карту на вашому комп'ютері або ноутбуці, а другий - в вільний порт свіча. Цю операцію виконайте з усіма необхідними комп'ютерами.
4
Настройка.Чтоби ваша мережа працювала, потрібно буде налаштувати мережеве підключення на кожному комп'ютері. Зайдіть в пуск - панель управління - мережа та інтернет - центр управління мережами - зміна параметрів адаптера. Знайдіть підключення по локальній мережі і відкрийте його властивості. Виберіть протокол інтернету TCP/IPv4. А тепер в пункті «використовувати наступний IP-адреса» пропишіть на всіх комп'ютерах мережеві адреси, що відрізняються лише останньою цифрою. Приклад: 192.0.0.1, 192.0.0.2 і т.д. Маску підмережі залиште стандартною: 255.255.255.0. Ось і все. Ваша локальна мережа готова до використання.
Корисна порада
При будівлі даної мережі вибирайте свічі з некерованими портами - вони дешевші.