Як зробити стартовою експрес-панель в Опері.

Браузер Opera був першим інтернет-оглядачем, в якому з'явилася « Експрес панель». Це самостійна сторінка з набором посилань-картинок, найбільш часто використовуваних веб-серфером сторінок сайтів. З настройками за замовчуванням сучасні версії Opera показують експрес- панель при кожному запуску браузера, але якщо користувач змінював налаштування, то знову зробити цю сторінку стартовою легко.
Інструкція
1
Запустіть Opera, а потім розкрийте її головне меню - це можна зробити як клацанням по кнопці з зображенням половинки літери «О», так і натисканням будь-який з двох кнопок Alt на клавіатурі.
2
Перейдіть в розділ «Налаштування» і виберіть пункт «Налаштування» - це сама верхня рядок у списку. Так ви відкриєте вікно з п'яти вкладок, на яких розміщені елементи управління установками браузера. Для доступу до нього замість меню можна використовувати і «гарячі клавіші» - цій дії призначене поєднання Alt + F12.
3
Потрібна настройка - випадає список - поміщена в початок відкривається за замовчуванням вкладки «Основні», відразу під рядком з текстом «Вкажіть, як чинити браузеру при запуску». Розкрийте список варіантів і зробіть те, про що просять у цьому рядку - виберіть пункт «Відкрити Експрес панель».
4
Якщо потрібний пункт відсутній в випадаючому списку, значить в браузері відключено використання вкладок. Щоб активувати цю функцію в тому ж вікні основних налаштувань перейдіть на вкладку «Розширені». Вона складається їх розділів, кожен з яких відкривається вибором відповідного рядка в списку біля лівого краю вікна. Виберіть рядок «Вкладки».
5
Серед основних налаштувань цього розділу потрібної вам немає, тому клацанням по кнопці «Налаштування вкладок» розкрийте додатковий набір установок. За відображення вкладок відповідає чекбокс «Відкривати вікно без вкладок» - це другий зверху керуючий елемент у додатковій панелі. Приберіть в ньому відмітку і натисніть кнопку OK.
6
На жаль, відразу після попереднього кроку потрібна рядок не з'явиться в випадаючому списку на вкладці «Основні». Вам доведеться клацанням по кнопці OK закрити вікно налаштувань, а потім відкрити його знову і внести потрібне зміна в настройку запуску Opera, тобто повторити другий і третій кроки.