Як розібрати цегляну кладку.

Іноді в процесі ремонту потрібно розібрати стару цегляну кладку . Розбирання кладки може проводитися за допомогою різних інструментів. Використовуючи відбійний молоток, можна прискорити процес, проте в цьому випадку цеглу частіше пошкоджуються.
Вам знадобиться
 • - відбійний молоток з робочою частиною вигляді лопатки;
 • або
 • - лом або кирка;
 • - зубило;
 • - молоток або кувалда;
 • - сталеві клини;
 • - респіратор;
 • - рукавички.
Інструкція
1
Почніть розбирання цегляної кладки з верху стіни. Увімкніть і направте відбійний молоток на горизонтальний шов кладки. Відкидайте відбиті цеглини у бік або спускайте вниз за встановленими для цих цілей жолобах. Розбирайте кладку горизонтальними рядами.
2
Скористайтеся ломом або киркою, якщо у вас немає відбійного молотка, направляючи удари інструменту на місця скріплення кладки. Очистити цеглу від розчину при необхідності можна відразу ж, використовуючи гострий кінець кирки.
3
Розберіть стару кладку з неміцним кріпленням цегли за допомогою зубила і молотка за тим же принципом: горизонтальними рядами, починаючи з верхньої її частини. Приставивши зубило до горизонтального шву кладки, просто стукайте по ньому молотком. Розібравши один ряд цегли, приступайте до іншого.
4
Цегельну кладку , зроблену на міцних цементних розчинах, розберіть таким способом. Забийте у верхній частині кладки (в кількох місцях) сталеві клини в горизонтальні шви, а при необхідності і у вертикальні. Зручніше це робити удвох: одна людина встановлює клин в утримувач і направляє його на шов кладки, а інший вдаряє по клину кувалдою. Потім, б'ючи ломом або відбійним молотком в горизонтальні шви між забитими клинами, почніть розбирати кладку , відокремлюючи цеглу.
5
Якщо вам необхідно зробити проріз в цегляній несучій стіні, поступите так. Розмітьте положення отвору. Вибийте верхню цеглу за допомогою скарпеля або кувалди, а потім знаходяться поруч. Потім приступайте до наступних горизонтальним рядам. У випадках, коли кладка стіни товста, пробивайте отвори спочатку з одного боку стіни (на половину її товщини), а потім з іншого.
6
Розберіть кладку старих цегляних будівель із застосуванням техніки, якщо у вас є така можливість. Підвісьте до стріли крана металеве ядро або болванку масою дві-три тонни і опускайте на будівлю з висоти, поки воно не розвалиться. Шматки кладки потім можна використовувати для різних цілей або розбити на окремі цеглини, очистивши їх від цементу. Цілісність цегли при такому способі розбирання кладки буде невисокою.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете розібрати піч у старому дерев'яному будинку, подивіться, чи спирається на неї колоду. У цьому випадку вона є несучою конструкцією і при її розбиранні необхідно встановлювати тимчасову розпірку. Після розбирання потрібна установка постійної розпірки. Це може бути стіна з піноблоку, масивний брус.
У старих будинках, особливо в «хрущовках» стіни дуже товсті, а квартири тісні. Часто люди хочуть хоч трохи збільшити площу квартири. Найбільш практичне рішення - прибрати перегородку між двома приміщеннями (зазвичай спальнею і кухнею). Для цього необхідно розібрати стіну .
Вам знадобиться
 • - перфоратор (чим потужніший, тим краще);
 • - лом;
 • - кувалда;
 • - штукатурка;
 • - фінішна шпаклівка.
Інструкція
1
По-перше, отримайте дозвіл на «знос» стіни. За цим стоїть звернутися в БТІ (Бюро технічної інвентаризації), оскільки за самовільне знесення стін і перегородок накладається штраф у розмірі до 2.5 тис рублів. Для отримання дозволу необхідно сплатити 250-500 руб. Спочатку вас посеьтіт фахівець з БТІ, який огляне квартиру і якщо законодавством РФ дозволений той вид робіт, який ви хочете здійснити, він дає добро.
2
Потім йдете в БТІ, де вам видадуть документ про дозвіл знесення стіни/перегородки. Тепер можна приступати до розбирання.
3
Візьміть перфоратор і просвердлите близько 10 дірок у верхній частині стіни по всій ширині. Як правило, ніяких проблем виникнути не повинно, оскільки перегородки і не несучі стіни в основному зроблені з цегли, алебастру (вид гіпсокартону) або азбестових конструкцій.
4
Пробийте ломом діри в радіусі 5-6 см від просвердлених отворів. Середня перегородка шириною 1.5 метра, відповідно у вас залишиться приблизно півметра Не пробита стіни. Добийте ці проміжки кувалдою. Повторюйте такий цикл зверху вниз, поки остаточно не виб'єте стіну .
5
Дійшовши до самого низу, вибивайте залишки за допомогою лома. Краще не вибивати стіну врівень з підлогою, зробіть невеликий поріжок на місці стику. Таким чином, ви не тільки спростите обробку стику, але і зробите 2 візуальні зони, що дуже часто потрібно при поєднанні двох кімнат. З боків залишаться нерівності, які необхідно прибрати. Для цього заштукатурьте нерівну поверхню, а після нанесіть фінішну шпаклівку, щоб остаточно вирівняти стіну .
Зверніть увагу
Покрийте підлогу в кімнатах картоном, що б невеликі шматки стіни, які будуть відлітати, випадково не зашкодили його. Перед початком робіт попередьте сусідів про можливе шумі.
Корисна порада
Якщо відчуваєте, що стіна туго домагається кувалдою, просвердлите додаткові отвори перфоратором.