Як навчитися бути ввічливим.

З дитинства людей вчать хорошим манерам, культурі поведінки. Важливий дитина вміє подякувати, привітатися, попрощатися і вибачитися. З віком до поняття «ввічливість» додаються інші манери - тактовність, уважність, чемність. Якщо такі навички не щеплені в процесі виховання, можна їм навчитися самостійно.
Інструкція
1
Ввічливість і тактовність - це ознаки культурної людини. Подібні якості визначаються мораллю, заснованої на уважному і чуйному відношенні до оточуючих людей. Навчіться проявляти ці якості в повсякденному житті. Крім застосування загальноприйнятих важливих слів (таких як спасибі, будь ласка, вибачте), ставлення до людей потрібно проявляти в справах. Поступитися місцем в транспорті тому, хто старше за віком, допомогти донести поклажу, притримати двері для того, щоб пропустити вперед людини - всі ці елементарні дії повинні виконуватися автоматично. Запам'ятайте, що все потрібно робити так, як ви хотіли б, щоб інші люди робили по відношенню до вас.
2
Прояви почуття такту не менш важливо, ніж просто ввічливі слова і вчинки. Тактовна людина не дозволить створювати навколо себе ситуації, які засмучують інших людей або ставлять їх у незручне становище. За будь-яких життєвих обставинах намагайтеся керуватися цим принципом.
3
Ввічливість завжди йде поряд зі скромністю. Навіть якщо ви володієте масою талантів і переваг перед іншими людьми, ніколи не хваліться цим. Така поведінка буде неприємно оточуючим людям, і навряд чи вони будуть вважати вас ввічливою людиною. Якщо ви вступаєте в суперечку, ніколи не підвищуйте голос і не доводьте свою правоту некоректними висловлюваннями, що зачіпають особистість або здатності опонента.
4
Чи не нав'язуйте свою думку оточуючим, кожна людина має право на власне сприйняття. Завжди тримайте свої обіцянки і не втручайтеся в чужі справи. Вмійте вчасно припинити дебати і поміняти тему розмови, якщо обстановка загострюється. Навчіться визнавати свої помилки і приносити вибачення.
5
Крім всіх перерахованих вище якостей, ввічлива людина має володіти хорошими манерами. Якщо він буде колупатися в носі або плямкати за столом, навколишні відразу віднесуть його до категорії неосвічених і некультурних людей. Тоді наявність ввічливості не буде більше мати великого значення. Вчіться правильним манерам поведінки за столом, в публічному місці і т.д. Контролюйте свої дії, поки вони не дійдуть до автоматизму.
6
Щиро шанобливо і безкорисливо ставитеся до всіх оточуючих людей. Тоді ви заслужите репутацію ввічливого людини.
Повноцінним і повноправним членом суспільства може бути тільки ввічлива людина. Ні суспільне становище, ні погане самопочуття, ні пережиті неприємності не дають права бути неввічливим або грубими з оточуючими. Існують правила ввічливості, які знайомі нам з дитинства. А є такі правила, з якими ми стикаємося, будучи вже дорослими людьми .
Інструкція
1
Не поспішайте увійти в салон першого: пропустіть старих, жінок і дітей. Якщо вже так вийшло, що не займайте єдине вільне місце.
2
Пам'ятайте, ввічлива людина завжди поступиться місцем жінці з дитиною, старому, інваліду або майбутній матусі.
3
не кладіть багаж (валізи, рюкзаки, вудки або громіздкі сумки) на сусіднє сидіння. Це місце для пасажирів, а не для багажу.
4
У дощову погоду не кладіть парасольку на сидіння. Розташуйте парасольку так, щоб не капало на ваших попутників, і щоб він не заважав проходу пасажирів.
5
Якщо ви їсте в громадському транспорті стоячи, пройдіть в середину салону. Не заважайте іншим пасажирам входити і виходити, не стійте на проході.
6
Поважайте водія: якщо передбачені зупинки на вимогу, голосно називайте свою зупинку. Так само заздалегідь підійдіть до виходу і приготуйте гроші за проїзд.
7
Не входьте в транспорт з рюкзаком за спиною. Він займає багато місця і заважає іншим пасажирам. Зніміть рюкзак ще на вулиці, а в транспорті поставте його поруч із собою.
8
Розмовляйте тихо. Бережіть вуха ваших попутників: не сваріться і не кричіть. Так само уникайте розмов на інтимні теми.
9
Чи не переносите в транспорт бруднять предмети. Не їжте морозиво або чебуреки. Так само відмовтеся від гостро-пахнуть продуктів, наприклад, від часникових сухариків. Втім, ви нікому не заважаєте, якщо будете смоктати карамельку або жувати шоколадний батончик.
10
Ведіть себе так, як хочете, щоб інші люди вели себе по відношенню до вас.