Як постелити лінолеум на підлогу. плитка лінолеумними на клейовий основі укладка на старий лінолеум.

До головних достоїнств лінолеуму відноситься його практичність і дешевизна. Що стосується зовнішнього вигляду, то він визначається не тільки маркою покриття, але і якістю укладання. Головне, на що слід звертати увагу при укладанні лінолеуму - це рівність підстави і відсутність здуття і складок при приклеюванні покриття.
Вам знадобиться
  • - лінолеум;
  • - клей;
  • - плоский і зубчастий шпателі;
  • - металева лінійка;
  • - будівельний ніж ;
  • - клейка стрічка.
Інструкція
1
Підготуйте підставу, на яке буде укладатися лінолеум. Очистіть його від сміття і пилу, просушіть, приберіть нерівності. Кам'яну основу (керамічна плитка, піщано-цементна стяжка) вирівняйте за допомогою шпаклівки і прогрунтуйте. В дерев'яній основі (старий паркет, статева дошка, фанера, ДСП) приберіть щілини і зазори, зміцните неміцно тримаються елементи. Не рекомендується настилати лінолеум на пофарбовані поверхні або на старий лінолеум. В якості грунтовки можна використовувати лінолеумовий клей, розведений вдвічі спорідненим для цього типу клею розчинником.
2
Розкроїте лінолеум із запасом 5-10 см по довжині і ширині кімнати, не забувши при цьому про суміщення малюнка. Укладіть нарізані смуги на підлогу і ставте їх в такому положенні на добу, щоб покриття вирівнялося по підлозі.
3
Покладіть смуги лінолеуму в тому порядку, в якому вони будуть знаходитися приклеєними. Дотримуючись точність, обріжте лінолеум по периметру кімнати, залишаючи зазор між його кромкою і стіною близько 5 мм.
4
Обрізку уздовж стін здійснюйте за допомогою будівельного ножа і металевої лінійки, прикладаючи останню до лінолеуму паралельно стіні. На зовнішніх і внутрішніх кутах притискайте покриття до підлоги в точці кута і робіть від неї розріз до кута заготовки. Після цього притисніть лінолеум до сторін кута і обріжте зайве.
5
В місцях стику накладайте смуги один на одного з невеликим перекриттям і ріжте лінолеум в зоні перекриття по лінійці. Потім приберіть відрізані краю і сумістите кромки. Такий спосіб різання забезпечує беззазорний стик.
6
Після завершення обрізки проклейте стики між смугами клейкою стрічкою. Ця операція не дозволить їм зрушитися один щодо одного при подальшій роботі. Засукайте одну сторону лінолеумного килима, оголивши приблизно половину кімнати. Лінолеум при цьому не повинен зсуватися щодо підлоги.
7
За допомогою зубчастого шпателя нанесіть на оголену поверхню підлоги шар клею. Всі особливості роботи з клеїть складом викладаються в інструкції. Ознайомтеся з нею, перед тим як братися за роботу.
8
Розкачайте загорнуту частина в попереднє положення, одночасно притискаючи або прікативая лінолеум до підлоги у напрямку від центру до країв кімнати. Не допускайте при цьому утворення міхурів і складок.
9
Засукайте протилежну сторону лінолеумного килима і повторіть всі операції по наклейці покриття аналогічно тому, як робили це в попередніх кроках.
10
Перевірте всю поверхню кімнати на наявність здуття і складок. При їх виявленні прікатайте покриття, вичавлюючи повітря в сторону кромок. Якісно приклеєний лінолеум повинен лежати абсолютно плоско, без складок і здуття. Експлуатувати покриття можна тільки після висихання клею. Цей параметр повинен бути вказаний в інструкції до клею.
Корисна порада
При покупці клею зверніть увагу на його сумісність з матеріалом використовуваного покриття. Різні види лінолеуму відрізняються один від одного матеріалом самого покриття та підкладки - якщо вона є. Купується клей повинен бути сумісний з ними.