Як вилікувати заїкання.

Заїкання з'являється у людей внаслідок багатьох причин. Це можуть бути і спадкова схильність, і родові травми, і наслідки стресу, і навіть переучування дитини-шульги до роботи правою рукою. Але яка б не була природа мовних збоїв, в більшості випадків їх вдається виправити. Для цього використовуються різні методи лікування.
Вам знадобиться
  • - плоди анісу;
  • - листя кропиви собачої;
  • - звіробій;
  • - меліса;
  • - материнка;
  • - квітки ромашки;
  • - кефір;
  • - аромамасла.
Інструкція
1
Виконуйте дихальні вправи, т.зв. гімнастику по методу Стрельникової. З положення стоячи нахиліться вперед. Опустіть голову і руки вниз і розслабте м'язи. Зробіть глибокий вдих. Потім підніміться, але повністю не випрямляйтеся, зробіть видих. Знову схиліться вниз і вдихніть і т.д. В одному циклі повинно бути 8 вдихів. А все вам необхідно зробити 12 підходів. Між кожним підходом відпочивайте 5 секунд. Тільки пам'ятайте, що навантаження необхідно збільшувати поступово. Незважаючи на те, що вправа здається простим, виконати його відразу ж повністю важко.
2
Встаньте прямо, покладіть руки на стегна, поверніть голову вліво, роблячи швидкий вдих. Поверніться у вихідне положення - видих. Потім поверніть голову вправо - вдих і т.д. Намагайтеся під час вдихів і видихів не зупинятися. На перший раз зробіть 8 вдихів. Потім можна їх кількість збільшувати. В ідеалі у вас повинно вийти вправу з 3 підходів по 32 вдиху кожен.
3
Обидва цих вправи робіть по 15-20 хвилин перед сніданком і після вечері. Перші результати будуть місяці через два.
4
Серед нетрадиційних методів лікування заїкання великою популярністю користується точковий масаж. Можна навчитися його робити за допомогою докладних описів в інтернеті, але якщо є така можливість, краще знайдіть фахівця, який володіє цією методикою і зможе вас навчити.
5
Вилікувати заїкання можна за допомогою прийому протисудомних препаратів і певних транквілізаторів. На жаль, у цього методу багато побічних ефектів і протипоказань. При необхідності можна використовувати відвари і настоянки трав, які вважаються заспокійливими.
6
Ось один з таких рецептів. Візьміть в рівних частинах плоди анісу, листя пустирника, звіробою, меліси, материнки і квітки ромашки. Збір залийте окропом і настоюйте протягом трьох годин. Потім процідіть і пийте перед кожним прийомом їжі.
7
Заїкання можна спробувати вилікувати за допомогою ароматичних масел. Це теж засноване на заспокійливому ефекті розмарину, бергамоту, сосни, сандалу, базиліка і т.д. Нанесіть кілька крапель олії на носову хустку і прикладіть до перенісся. Цю процедуру слід проводити 3 або 4 рази на день.
8
Сприяють позбавленню від заїкання лікувальні ванни. Налийте у ванну воду температурою 37-40 градусів. У склянці кефіру розбавте кілька крапель олії лаванди, шавлії, чебрецю, полину або герані і вилийте суміш у воду. Таку ванну бажано приймати щодня по 20 хвилин протягом двох тижнів.
9
Для лікування заїкання спробуйте скористатися спеціальною комп'ютерною програмою. Приміром, одна з них - Speech corrector - заснована на синхронізації мовного і слухового центрів. Людина промовляє текст у мікрофон і чує свій голос через навушники із затримкою, намагаючись під нього підлаштуватися. При цьому мова його стає більш плавною.
10
Програма «Демосфен» включає в себе ситуації, змодельовані на різних емоціях: заперечення, невдоволення, критика, гнів, радість та ін. Людина повинна проговорити відповідь у мікрофон. Програма оцінює, як йому це вдалося, підказує, що необхідно змінити, і пропонує спробувати відповісти знову.
11
Добрими методиками щодо позбавлення від заїкання володіють логопеди. Як правило, їх розробляють люди, які практикували лікування заїкання або самі пережили цей мовний недолік. Записавшись на прийом до фахівця, ви отримаєте найвищий шанс зцілення.
Така хвороба, як заїкання може загрожувати кожному в не залежності від статі і віку. Але не може не радувати той факт, що заїкання не відноситься до необоротних процесів нервової системи, тобто воно піддається лікуванню. Причини виникнення та способи лікування цієї недуги вельми різноманітні і не до кінця вивчені фахівцями.
Інструкція
1
Ряд психологів радить розібратися пацієнтові зі своїми внутрішніми страхами або душевними травмами. Можливо, що в дівоцтві вас потрясло якусь подію. Реакцією організму стала саме виникло на цій нервовому грунті заїкання. Зверніться до фахівця, з'ясуйте разом причину ваших страхів і способи позбавлення від негативного спогади. Ви побачите, що через деякий час ви будете почувати себе впевненіше і менше заїкатися.
2
Якою б не була природа вашого заїкання , наступний крок - візит до логопеда. Він призначить комплекс вправ, які допоможуть якщо не позбутися заїкання зовсім, то зробити так, щоб воно менш яскраво виражалося.
3
Почніть позбавлятися від заїкання і самостійно. Найбільш поширене вправа - вимовляти слова повільно, ніби наспівуючи кожну фразу. Курс такої терапії проходить зазвичай два-три місяці. Заїкання потім повертається, але в значно меншій мірі.
4
Оскільки заїкання найчастіше з'являється в результаті психологічних проблем, спробуйте кілька вправ, які допоможуть зняти напруженість і страх, який заважає нормальному спілкуванню. Зосередженість на власному диханні під час дихальних вправ допоможе вам розслабитися і відволіктися від непотрібних думок.
5
Крім традиційних звичних способів лікування існують і нетрадиційні. До них відноситься точковий масаж. Ця процедура досить тривала (декілька курсів по 10-15 процедур), але при цьому досить ефективна.
6
Як не дивно, існує і метод медикаментозного лікування заїкання . До нього відносяться протисудомні препарати. Але варто зауважити, що багато фахівців висловлюються проти подібного способу лікування.
7
Пам'ятайте, що до скільком фахівцям б ви не звернулися, запорука успіху - ваше власне бажання і впевненість у собі. Прагнете, і все вийде!
Зверніть увагу
Спробуємо з'ясувати, як позбутися заїкання самостійно. Для цього необхідно визначити, наскільки сильно людина страждає від цього дефекту. Заїкається він постійно і наскільки частими бувають перерви в мовленні? Або дефект проявляється тільки при хвилюванні або під час швидкого розмови? Це дуже важливо, так як вилікувати заїкання при нечастих паузах в мові набагато легше.
Корисна порада
Також до традиційного методу лікування заїкання відносяться релаксації. Але застосовувати цей засіб, як самостійний метод, ми не рекомендуємо. Найбільших результатів ви доб'єтеся, використовуючи релаксацію в сукупності з іншими більш ефективними методами. Сучасний метод лікування заїкання. На дворі XXI століття, і вчені зайнялися проблемою дефекту мови всерйоз. На сьогоднішній день нам доступні спеціальні комп'ютерні програми, здатні допомогти людині позбутися заїкання.