Як вставити блискавку.

Блискавка - дуже поширена застібка, вона дозволяє зробити будь-яку річ зручною. Вставити блискавку в брюки або кофту можна кількома способами, але найзручніше починати вшивання після сточування або намітки шва - краю будуть більш рівними і акуратними.
Вам знадобиться
  • - блискавка;
  • - голка;
  • - нитки;
  • - швейна машина;
  • - праска;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Спочатку прошийте шов, де надалі з'явиться блискавка. Врахуйте, що в подальшому частину цього шва доведеться розпороти, тому вибирайте найбільшу довжину стібка. Обмітайте краю і разутюжьте шов, тобто пропрасуйте, розклавши краю у різні сторони.
2
Прикладіть блискавку до шва з вивороту, лицьовою стороною вниз. Візьміть голку з ниткою і приметайте блискавку косими стібками (щоб вона не порушувався). Слідкуйте за тим, щоб центр блискавки збігався зі швом.
3
Пришийте блискавку на машинці, намагаючись, щоб шов був ідеально рівним. Оскільки цей шов видно на лицьовій стороні, в чому саме від нього залежатиме загальне враження від вашої роботи. Почніть шов від краю тканини, прошийте уздовж одну сторону, потім розгорніть виріб під кутом 90 ?, прошийте блискавку поперек, знову розгорніться і прострочіть уздовж другу сторону.
4
Видаліть намітку і розпоріть бічний шов в місці розташування блискавки. Перевірте, чи все в порядку, чи рівно пришита блискавка. Відкрийте її.
5
Якщо ви плануєте пришити обтачку по краю вироби, прикладіть її до лицьового боку і пришити її торець вздовж блискавки. Потім трохи посуньте шов так, щоб він опинився на міліметр всередині. Прострочіть обтачку по периметру і обшиті край. Якщо обтачкой ви обробляєте горловину або іншу деталь з вигином, розріжте край, не дістаючи 2-3 мм до шва.
6
Виверніть деталь обтачки, приколіть шпильками і приутюжьте. Якщо є необхідність, зафіксуйте обтачку і блискавку ще одним швом (залежно від вимог моделі).
7
При пришиванні потайною блискавки після зшивання шва і Разутюжіваніе виверніть виріб на виворіт і прикладіть блискавку так, щоб зубчики виявилися точно по шву. Приметайте блискавку до припуску (Не наскрізь!). Після Примітки перевірте, чи рівно розташована блискавка, чи немає горбків і здуття. В цьому випадку не полінуйтеся і переробіть.
8
Пришивайте потаємну блискавку спеціальної лапкою, що дозволяє зафіксувати зубцювату частина блискавки. Якщо такий лапки немає, дійте звичайної, але при шиття притримуйте спіраль розкритою, намагаючись дотримуватися рівної лінії шва. Обов'язково пристрочують обидві сторони блискавки в одному напрямку - від краю вироби до кінця розрізу.
Буває прикро, коли є виріб з блискавкою, а собачки (бігунка) на ній немає. Собачка може зіскочити з рейок, загубитися або бути зламана. Дуже часто виріб з блискавкою без собачки несуть в ательє. Майстер на її місце вшивається нову, або змінює на старій собачку . Спробуємо розібратися, як можна замінити собачку в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, нова або рідна собачка, нитки, голка.
Інструкція
1
Якщо блискавка роз'ємна і собачка просто зіскочила і залишилася у вас в руці, всуньте її зверху на ту сторону, де знаходиться роз'ємний обмежувач з гніздом. Бігунок повинен йти плоскою стороною вниз. Собачка легко зісковзне по ланках.
2
Якщо собачка загубилася або поламалася, в процесі використання, придбайте новий бігунок. У цьому вам може допомогти продавець. Він по блискавки підбере відповідний номер бегунка.Еслі блискавка нероз'ємна або продається метражем, придбайте стільки бігунків, скільки вам буде потрібно. Наприклад, на чохлах часто ставлять два бігунка, ковзаючі назустріч один одному.
3
Уважно подивіться на ту сторону тасьми, куди вдела бігунок. Зверху на рейці, швидше за все, зіскочив обмежувач. Він утримує собачку у верхньому положенні. Якщо обмежувач зрушився, поправте його за допомогою пассатижей так, щоб собачка знов не вискочила. Якщо обмежувач загубився, зробіть закріпку голкою з ниткою. Закріпку виконайте через край тасьми в кілька разів. Вона не дасть знову зіскочити бігунку.
4
У випадку з нероз'ємної блискавкою, трохи роз'єднаєте кінці рейок і вставте кожен в собачку . Акуратно рухайте вниз бігунок. Він буде йти із зусиллям. Не перестарайтеся з силою натиску, щоб не зіпсувати рельси.Еслі бігунок незважаючи на зусилля не хоче рухатися, злегка розігніть прорізи на собачці (куди вставляються рейки). Посуньте собачку вниз і підібгайте прорізи плоскогубцями до вихідного стану.
Зверніть увагу
При покупці собачок звертайте увагу на номер і назва. Бігунки розрізняються залежно від типу блискавок: тракторні, металеві або кручені.
Корисна порада
Блискавку з витертими або загубленими зубцями доведеться замінити. Занадто тугу або погано закривається блискавку можна підрегулювати, підібгавши пассатижами бігунок.