Як поводитися в Італії.

Прилітаючи на відпочинок або у справах в іншу державу, необхідно дотримуватися вжиті заходи поведінки в даній країні. Це потрібно, щоб у вас не виникло непорозумінь при спілкуванні з місцевими жителями. І найголовніше, щоб не виникло проблем з поліцією і місцевою владою. Італія - країна, в якій дуже доброзичливо ставляться до туристів з Росії. І ви в свою чергу повинні виправдати таке ставлення знанням специфіки італійського життя.
Інструкція
1
Поміняйте рублі на євро ще в Росії. В Італії вкрай рідко можна знайти банк, який приймає до обміну рублі. І навіть якщо такий знайдеться, курс в ньому буде абсолютно невигідним. Навіть провозячи невелику суму грошей через кордон, майте при собі довідку з банку про операцію обміну грошей.
2
Запам'ятайте, що в Італії проводиться масштабна державна програма проти куріння. Тому курити дозволяється тільки на вулиці, а в будівлях - тільки у відведених для цього місцях. Категорично забороняється палити в барах і ресторанах, готелях, місцях громадського користування. Інакше вам загрожує штраф до 250 євро. Та й самі сигарети продаються тільки в спеціальних крамницях або автоматах і коштують відчутно дорожче, ніж в Росії. Так що поїздка в Італію - хороший привід кинути курити.
3
Уважно вивчайте чеки в барах і ресторанах. У більшості закладів сума за обслуговування вже включена в рахунок. Як правило, це верхня цифра в рахунку і становить вона 8-10 відсотків від загальної суми чека. Тому чи залишати додаткові чайові чи ні, залишається на вашому розсуді. Якщо ви хочете просто випити чашку кави, зробіть замовлення у барной стійки. В цьому випадку з вас не візьмуть чайових. Особливо це правило актуально для таких міст, як Венеція і Рим, в яких безневинна кава-пауза може обійтися вам в 50-70 євро.
4
Дотримуйтесь правило шопінгу. Ніколи не купуйте нічого з рук у вуличних продавців-нелегалів. За купівлю та продаж підроблених товарів в Італії передбачений штраф. Завжди беріть і зберігайте чеки від покупок протягом всього перебування на території країни. Якщо ви йдете з пакетом з магазину, поліція має право зупинити вас і перевірити наявність касового чека.
5
Слідкуйте за особистою безпекою в крупних містах. Місця масового скупчення туристів приваблюють кишенькових злодіїв і дрібних злодюжок. Не носіть рюкзак за спиною, сумочки перевесьте через плече і щільно притискайте до себе. Фото- і відеокамери повинні висіти у вас на шиї. Купуючи сувеніри на вулиці, заздалегідь приготуйте для цього дрібні гроші, переклавши їх з гаманця до кишені.