Як вибрати олівець.

Вибір олівців залежить від планованого малюнка і від якості паперу. В цілому вони поділяються на прості і кольорові. У графіку застосовують графітні олівці різного ступеня твердості. Для створення кольорових малюнків існують акварельні, пастельні, воскові та інші.
Інструкція
1
У графіку використовуються переважно графітні олівці, що володіють сіруватим тоном і легким блиском. Вони не бувають інтенсивно чорними. Вони випускаються з різним ступенем м'якості/твердості. Цю ступінь можна дізнатися по буквах М, Т, МТ і цифрі перед буквою. Подивіться на кінець олівця, там ви побачите позначення.
2
Якщо вам потрібен твердий олівець, вибирайте той, на кінці якого стоїть буква Т (або англійська Н - від hard). Також бувають олівці 2Т, 3Т і т.д. Чим більше цифра, тим більше ступінь твердості. Тверді олівці зручно використовувати на папері, близької до ватману, а також коли процес малювання займає тривалий час. Вони добре лягають на шорстку папір.
3
Якщо ви шукайте м'який олівець, візьміть графіт з міткою М (англ. - В), або більш м'які - 2М, 3М і т.д. М'які олівці гарні для створення начерків, а також для роботи на гладкому папері. При малюванні ними лінія виходить яскравіше і товщі.
4
Буквами ТМ (або HB) позначають олівець середньої м'якості. Використовуйте його, роблячи ескіз малюнка. Потім переходьте до більш м'яким номерам. Ви можете купити набір, в якому вже будуть графітні олівці різного ступеня м'якості і твердості, вам залишиться тільки випробувати їх у справі і зрозуміти, для яких цілей краще підходить кожен з них.
5
Пастель являє собою по суті м'які кольорові олівці, що відрізняються ніжними відтінками. У їх складі - пігменти, каолін, крейда, глина, біла сажа і т.д. Вибирайте пастель, коли вам потрібна матовість кольору і бархатистість. Пам'ятайте, що на папері вона затримується не дуже добре, тому папір має бути шорсткою. В кінці ви можете використовувати закріплювач-фіксатив, щоправда, загальна тональність малюнка в цьому випадку дещо зміниться.
6
Ще один різновид - воскові олівці. Це товсті кольорові олівці на рослинній основі, досить м'які, що відрізняються яскравими насиченими відтінками. Продаються вони в наборах. Їх добре купувати для дітей через їх міцності і економічності. Однак зверніть увагу на якість і виробника, щоб у складі не було шкідливих розчинників.
7
Акварельні олівці виготовляються за спеціальною технологією з спресованих акварельних фарб. Вони яскраві, м'які, не кришаться при використанні. Малюнок акварельними олівцями можна розмити мокрою пензликом або залишити чітким.
8
Олівці бувають різними і за формою - круглі, багатогранні, трикутні. Тут орієнтуйтеся на свої уподобання - олівець повинен зручно лежати в руці, щоб кисть не втомлювалася під час роботи з ним.
Зверніть увагу
Букви РЄ на упаковці вказують на відповідність директивам Європейського союзу, а також на безпеку продукту для споживачів і для навколишнього середовища.