Як вибрати дах.

Покрівля - це частина архітектурного образу будівлі. По суті, це найважливіший захисний елемент конструкції будівлі. Від якості даху залежить не тільки довговічність будівлі, а й зовнішній вигляд будинку, а також комфортність проживання в ньому. Тому вибір покрівлі - відповідальна справа.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що дах складається з двох основних елементів: несучої конструкції і самої покрівлі. Несуча конструкція складається з ребра, ската, коника і свеса. Особливості будови цих складових елементів і впливають на класифікацію дахів.
2
За конструктивності виконання дахи бувають скатними і плоскими або, як їх називають, бескатнимі. У свою чергу скатні покрівлі можуть бути односхилими (їх точками опори служать розташовані на різних рівнях зовнішні стіни будівлі), двоскатними (така покрівля в поперечному перерізі являє собою трикутник), чотирьохскатними (вальмовими) і складними.
3
До того ж, дах може бути мансардній. Цей тип покрівельної конструкції дозволяє використовувати горищний простір для створення додаткового житлового приміщення. Скати такого даху являють собою ламану лінію: верхні скати пологі, а нижні круті.
4
Крім того, покрівля може бути вальмовой. Така конструкція складається з основної частини, виконаної у вигляді трапеції, та додаткових трикутних елементів, розташованих з торців будівлі. Різновиди вальмового дахів: полувальмовиє і шатрові.
5
Також всі покрівлі умовно діляться на дві великі групи: дахи, що зводяться в міському будівництві, і покрівлі для дач і котеджів.
6
За рівнем теплоізоляції даху бувають двох типів: теплі і холодні. Якщо в конструкції даху є горище, то така покрівля називається теплою (горище забезпечує теплоізоляцію за рахунок повітряного простору між зовнішніми стінами, дахом і перекриттям останнього поверху).
7
За типом водоизоляционного шару, розміром покрівлі та її зовнішнього види бувають мастичні, рулонні, листові, мембранні і складальні даху. Що ж стосується класифікації покрівлі по використовуваному покрівельного матеріалу, то вона різноманітна, оскільки існує великий асортимент матеріалу, призначеного для будівництва дахів.
Зверніть увагу
Перш ніж прийняти рішення про зведення покрівлі, проконсультуйте з архітектором.
Корисна порада
Геометрична форма даху, покриття, а також ухил скатів залежать від кліматичних умов, архітектурних особливостей і техніко-економічних міркувань.