Як витягувати кліща у собаки.

Якщо після чергової прогулянки собака стала свербіти, можливо, її вкусив підшкірний кліщ. Щоб уникнути зараження інфекційними захворюваннями, джерелами яких є ця комаха, необхідно вжити заходів по вилученню непрошеного гостя.
Вам знадобиться
  • - спирт;
  • - рукавички;
  • - пінцет;
  • - нитка;
  • - зеленка;
  • - йод.
Інструкція
1
При виявленні кліща на тілі собаки якомога швидше покажіть її ветеринара. Він видалить переносника інфекцій набагато швидше і безпечніше, ніж ви. Крім того, ветеринар обробить ранку, визначить, чи встиг кліщ заразити собаку, і призначить лікування. Якщо паразит вкусив вашого вихованця далеко від населених пунктів, або у вас немає можливості виїхати до ветеринара без втрати часу, спробуйте самостійно врятувати становище.
2
Обов'язково надіньте на руки рукавички або оберніть їх паперовими серветками, інакше ви самі можете заразитися енцефалітом. Якщо під рукою є пінцет, обробіть його і саму ранку спиртом або одеколоном. Візьміть пінцетом тільце кліща якомога ближче до шкурі тварини. Перед тим як починати витягати, постарайтеся повільно і дуже обережно розхитати кліща з боку в бік. Потім викручують рухами акуратно витягніть комаха.
3
Якщо пінцета не виявилося, знайдіть товсту нитку. Оберніть їй кліща у підстави укусу і тягніть за обидва кінці, розхитуючи тільце комахи з боку в бік. Витягуйте кліща дуже повільно і акуратно, адже якщо ви розірвете комаха, а голова з хоботком залишиться в тілі собаки, ризик зараження не зменшиться. Не вдалося витягнути непрошеного гостя цілком? Ні в якому разі не тисніть комаха пальцями. Без допомоги ветеринара в цій ситуації не обійтися.
4
Якщо комаха витягнуто повністю, відразу спаліть його, після чого вимийте руки з милом. Продезінфікуйте місце укусу у вихованця йодом або зеленкою. При першій же можливості покажіть собаку ветеринару. Може статися так, що тварина вже встигло заразитися небезпечною хворобою. А тривожні симптоми - слабкість, висока температура, блювота - можуть проявитися навіть через тиждень після укусу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Mu-jWUgiygs
Корисна порада
Щоб захистити вихованця від підшкірного кліща, придбайте в зоомагазині спеціальний нашийник, шампунь або краплі. Після кожної прогулянки уважно оглядайте живіт, лапи, шию, пахви і область паху.