Як в Excel ввести формулу.

Поширена програма Excel від Microsoft незамінна при складанні таблиць, діаграм, проведенні розрахунків. Щоб автоматизувати обчислення введених в комірки таблиць значень, в Excel застосовуються формули. Існують певні правила для введення формул в таблиці.
Вам знадобиться
  • - програма Excel, встановлена на комп'ютер.
Інструкція
1
Встановіть куплену або скачайте і встановіть триальную версію Excel. Запустіть програму. Розгляньте інтерфейс програми. Рядок формул позначається буквами fx. Для введення простої формули введіть у комірку необхідні значення, поставивши перед ними знак рівності. Наприклад, щоб розрахувати суму 1 + 1, у комірку вам необхідно ввести «= 1 + 1» без лапок і натиснути Enter. В осередку з'явиться результат підсумовування - 2.
2
Скористайтеся іншим способом введення. Клацніть на порожню комірку (А1) і вставте в неї число, випередивши його знаком «дорівнює». У сусідню клітинку (В1) вставте інше число і так далі, залежно від того, скільки чисел вам необхідно. В останню порожню комірку поставте знак «дорівнює».
3
Оберіть клітинку А1. Потім вставте арифметичний знак (додавання, множення, ділення та інші) і виберіть іншу клітинку, наприклад, В2. Натисніть Enter. Перегляньте вихідну формулу , двічі клікнувши по комірці, натиснувши Ctrl + апостроф. Крім цього формула відобразиться в рядку формул на панелі інструментів після виділення комірки. Натисніть F2 для зміни формули і по завершенні натисніть Enter.
4
Додайте в формулу круглі дужки, якщо необхідно задати порядок виконання операції. Спочатку програма виконує обчислення всередині дужок. Якщо дужки не вистачає, Excel видасть помилку - виправте.
5
Щоб помножити, поставте число, потім знак множення * і інше число. Excel розглядає твір числа на інше число, що стоїть праворуч. Якщо число зліва чи справа опустити, то програма видасть помилку. Щоб скласти, відняти або розділити числа, використовуйте знаки +, -,/.
6
Зведіть число в ступінь за допомогою знака ^, наприклад, «= 2 ^ 3». Ступінь можна записати інакше, приміром, «= СТУПІНЬ (2, 3)». Натисніть Enter. Результат буде дорівнює восьми. Щоб знайти відсоток від числа, помножте число на n% (n% - той відсоток, який треба розрахувати).
7
Щоб скласти всі числа з якого-небудь стовпця, введіть у рядок формул формулу «= СУММ (А: А)» (в цьому прикладі підсумовуються числа з шпальти А). Щоб обчислити значення в діапазоні, введіть у рядок формул «= СРЗНАЧ (А1: В4)» (у прикладі обчислюється середнє арифметичне значень в діапазоні від А1 до В4).
8
Для перегляду складних функцій зайдіть в меню на вкладку «Вставка» (там виберіть «Функція» і функцію з категорії) або на вкладку «Функція» в останніх версіях Excel.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3QxqCs5DIZ4
Корисна порада
В Excel при введенні формули в осередок автоматично підставляється результат обчислень. Але буває, що треба побачити формулу, що стоїть за значенням конкретної комірки і тоді доводиться повертатися до неї, а це не завжди зручно при складних розрахунках з великою кількістю формул. Для перемикання режиму роботи з формулами і з результатами обчислень натисніть на клавіатурі клавіші [Ctrl] + [~].