Як в Excel записати формулу.

Програмований табличний калькулятор Excel від компанії Microsoft допомагає систематизувати дані і виробляти будь-які обчислення, якими б складними вони не були. Для автоматизації розрахунків необхідно за спеціальними правилами вставити в осередки таблиці формули.
Інструкція
1
Відкрийте програму Excel, двічі клацнувши по її значку. Уважно розгляньте інтерфейс відкрилася програми і знайдіть рядок, позначену буквами fx. Щоб ввести просту формулу , клікніть на порожню комірку. Введіть до виділену комірку спочатку знак рівності (=), потім необхідні значення. Натисніть Enter. Наприклад, щоб розрахувати, чому дорівнює сума 5 + 2, введіть в комірку «= 5 + 2» без лапок і натисніть кнопку введення. В осередку з'явиться результат - 7.
2
Якщо необхідно скласти значення комірок, клацніть на порожню клітинку (А1). Введіть в нього число, поставивши перед числом знак рівності. В сусідню комірку В1 введіть інше число. У осередок С1 поставте знак «=» і виберіть комірку А1.
3
Введіть арифметичний знак (оператор) складання, множення, ділення або інші знаки математичних дій. Виберіть комірку В2. Натисніть Enter. Зверніть увагу на те, що кількість осередків не обмежена. Щоб подивитися формулу , двічі клікніть лівою кнопкою миші по комірці і натисніть Ctrl + апостроф (російська Е).
4
При необхідності задати послідовність виконання дій, укладіть формулу в круглі дужки. У довгих формулах з великою кількістю дужок, якщо ви забудете поставити одну з них, Excel виведе на екран повідомлення про помилку. Виправте її - введіть відсутні дужки.
5
Для множення числа 1 на число 2 вставте в порожню комірку число 1, натисніть знак множення (*) і введіть число 2. Число повинно бути і має стояти праворуч, інакше програма видасть помилку. Використовуйте арифметичні знаки, щоб справити математичні дії з числами. Для зведення в ступінь використовуйте знак ^, наприклад «= 3 ^ 2». Запишіть також ступінь формулою «= СТУПІНЬ (2; 3)». Після натискання Enter в обох випадках ви побачите результат - 9.
6
Обмежте використовуваний у формулі текст лапками з обох сторін. Наприклад, помилкова формула «= Петя» повинна виглядати як «="Петя "». Щоб об'єднати текст двох і більше осередків, запишіть в порожню комірку формулу = 1 & 2, де 1 і 2 - комірки (А1, А2, В1, В2 і так далі).
7
Введіть у рядок формул «= СУММ (А: А)», щоб скласти всі числа із заданого стовпця А. Стовпець можна змінювати. Введіть в рядок «= СРЗНАЧ (А1: В6)», щоб розрахувати середнє значення в діапазоні від А1 до В6.
8
Щоб вставити складну функцію, розкрийте вкладку «Вставка»? «Функція» і виберіть функцію із запропонованої категорії або відкрийте вкладку «Функція» в останній версії Excel.