Як шукати квартиру.

До пошуку квартири для оренди або купівлі варто підходити з особливою серйозністю. І справа не тільки в можливому шахрайстві, все ж квартира купується або орендується на досить тривалий термін, і важливо, щоб вона влаштовувала вас у всьому. Найнадійніший спосіб пошуку квартир - через спеціалізовані агентства. Однак не варто розслаблятися навіть тим, хто користується послугами дорогого і сумлінного агентства нерухомості. Обов'язково перевіряйте документи на квартиру і уважно оглядайте її.
Інструкція
1
Перед тим, як почати обдзвонювати агентства нерухомості, варто визначитися з її параметрами і територіальним розташуванням. Найкраще з'їздити в той район, де ви плануєте її придбавати або знімати і подивитися, яка там інфраструктура, чи достатньо магазинів, чи є парк. Потім доцільно подивитися приблизні розцінки на квартири в даному районі, щоб вибрати нижню планку цін, яку ви будете задавати вашому агенту.
2
Що стосується самих агентств, то про їх репутації можна дізнатися, почитавши відгуки в Інтернеті. Найкраще ще й розпитати знайомих, які купували або знімали квартири через агентства. Так шанс зустрітися з недобросовісністю буде зведений до мінімуму.
3
Як правило, багато агентств пропонують зробити запит на їх сайті - найпростіший, на кшталт "потрібна однокімнатна квартира в Ломоносовському, орендна плата не вище 27000 рублів, телефон такий-то". Вам зателефонують в робочий час або навіть у вихідні. В розмові з агентом потрібно відразу ж обговорити основні умови, щоб пошук квартир максимально звузився, і щоб він не пропонував вам свідомо невідповідних варіантів. Назвіть йому максимальну ціну (для вас, зрозуміло, це повинна бути насправді мінімальна ціна), бажану кількість кімнат, район, час в дорозі до метро, високий/низький поверх. Також варто відразу повідомити про те, що у вас є діти або тварини. Звичайно протягом декількох годин агент шукає пропозиції, висилає їх вам на e-mail або дзвонить, ви вибираєте зацікавили варіанти, і він організовує огляд квартир.
4
Під час огляду квартири присутні агент і господар квартири. Не соромтеся задавати господареві будь-які питання, які у вас виникнуть. Попросіть його показати документи на квартиру , а також свої документи. Якщо присутній на огляді є представником господаря, вимагайте зустрічі саме з господарем. Перевірте роботу сантехніки, розпитайте про сусідів. Квартира повинна бути юридично чистою, тобто, не повинно бути невирішених питань, кому ж вона все-таки належить, а також за технічними характеристиками придатною для житла. Не варто погоджуватися на квартиру з несправностями, навіть якщо її пропонують за низькою ціною. Навіщо усувати несправності самостійно, тим більше, що це може дорого коштувати? Знайдіть інший варіант. Особливо важливий цей момент для тих, хто купує квартиру , а не орендує її.
5
Не поспішайте укладати договір, як би не наполягали господар квартири і агент. Навпаки, якщо вони сильно наполягають, то це повинно вас насторожити. Насторожитися стоїть і в тому випадку, якщо на огляд квартири приїхали й інші особи, також бажаючі зняти (купити) цю квартиру . Можливо, що господар і агент влаштують щось на зразок аукціону.
6
До договору оренди варто докласти опис майна квартири. Це робиться для того, щоб при вашому виїзді з квартири не виникало суперечок, кому належить те чи інше майно.
7
Пам'ятайте, що договір купівлі-продажу квартири підлягає державній реєстрації - саме з її моменту відбувається перехід прав на квартиру . Підлягає державній реєстрації і договір оренди, якщо він укладений на рік і більше.