Як поводитися в літаку.

Правильна поведінка пасажирів у літаку забезпечить безпеку польоту і комфорт перебування на борту. І хоча для багатьох перельоти - великий стрес, треба постаратися зберігати спокій і коректне ставлення до інших пасажирів і бортпровідників.
Інструкція
1
Дотримуйтесь всі запобіжні заходи, які демонструють бортпровідники перед зльотом. Деякі пасажири ігнорують цей момент, а в критичній ситуації не знають що робити, паникуя і створюючи незручні ситуації. Здається, що запобіжні заходи та поведінки в критичній ситуації будуть марні, якщо є реальна загроза падіння літака. Але навіть така ситуація як турбулентність вимагає від пасажирів виконання всіх вказівок. Необхідно зайняти своє місце і пристебнутися. Адже при попаданні в зону турбулентності літак може не просто трясти, може виникнути така вібрація і розгойдування, що непристебнутий пасажир буде просто «літати» по салону.
2
Дотримуйтесь вказівок бортпровідників і членів екіпажу. Якщо вас просять відключити мобільні телефони та електронні пристрої під час зльоту і посадки, робиться це виключно для забезпечення безпеки польоту. Після набору висоти ви можете включити ноутбуки, планшети і електронні книги, але не виходити в інтернет.
3
Не створюйте незручностей для інших пасажирів. Часто приводом для конфліктів служить відкидання спинки сидіння. Перш ніж це зробити, поцікавтеся у сидячих позаду людей, чи не проти вони. Буває, що там у когось на руках діти, хтось користується відкидним столиком для прийому їжі, а в деяких літаках крісла стоять так близько один до одного, що якщо попереду сидячий пасажир відкине спинку, ззаду просто не буде місця витягнути ноги. Якщо ви подорожуєте з дітьми, на стійці реєстрації попросіть посадити вас на передні місця.
4
Обмежте свої пересування по салону літака. Якщо вам треба відвідати туалетну кімнату, робіть це в той час, коли бортпровідники НЕ розвозять напої та обіди. Інакше часто виникають черги в салоні через те, що у вузькому коридорі неможливо розминутися.
5
Не вживайте на борту спиртні напої, крім тих, що будуть вам запропоновані персоналом. Всупереч розхожій думці, алкоголь не сприяє легшому перельоту. Можна лише трохи розслабитися і притупити почуття страху. А ось ваш організм, навпаки, отримає подвійне навантаження. Він і так і відчуває серйозні перевантаження і тиск і додатково отримає ще необхідність справлятися з алкоголем в крові. Можна випити трохи червоного вина, яке вам запропонують, а міцні спиртні напої залиште відзначати приліт вже на землі.
Причини аварії можуть бути найрізноманітнішими, але існують загальні правила поведінки під час аварії будь-якого транспорту. Якщо їх суворо дотримуватися, ризик трагічного результату значно знизиться.
Інструкція
1
Якщо ви в поїзді, постарайтеся зайняти найбезпечніше місце - купе в центральному вагоні, в якому аварійний вихід знаходиться близько до вас. Заздалегідь дізнайтеся, де знаходяться вогнегасники та аварійні виходи. Під час руху транспорту не стійте на підніжках, чи не виглядати у вікна і не відкривайте зовнішні двері.
2
Акуратно укладіть багаж у відведений для нього місце. Не переносьте вибухонебезпечні, горючі і хімічні речовини. У разі виникненні запаху газу або горілої гуми відразу ж повідомте про це провідниці або членам екіпажу. Палити дозволяється тільки у встановленому для цього місці. Не вмикайте в електромережу транспорту побутові прилади, не передбачені правилами.
3
Під час аварії пристебніть ремінь або вхопитеся за будь стійкий предмет. Чи не розслабляйтеся, поки крах не закінчиться - поштовхів може бути декілька. Після цього постарайтеся знайти аварійний вихід. Візьміть з собою найнеобхідніші речі: документи, гроші, їжу і воду, одяг.
4
Якщо з якихось причин аварійний вихід недоступний, важким предметом розбийте найближче до вас вікно. Бійтеся осколків.
5
У разі виникнення пожежі намочіть будь-яку ганчірку і закрийте нею ніс і рот. Закрийте вікна і йдіть до виходу, по дорозі закриваючи за собою двері, щоб вогонь не поширювався.
6
Уникайте проводів, якнайшвидше підіть від них короткими кроками або стрибками - це знизить небезпеку. Пам'ятайте: електричний струм поширюється по землі на відстань 20-30 метрів. Намагайтеся допомогти постраждалим, виконуйте накази командира екіпажу.
7
Як можна далі підіть від місця аварії - велика ймовірність сильного вибуху. Не втрачайте з виду місце аварії, рятувальники прибудуть саме туди. Не виходьте на дорогу і залізничні переїзди на червоне світло. Тримайтеся поруч з іншими пасажирами і членами екіпажу. Чітко виконуйте всі інструкції рятувальників.